Włochy chcą wprowadzić „prawo o homotransfobii”. Watykan protestuje. „Narusza umowę o rewizji konkordatu”

Szef papieskiej dyplomacji abp Paul Gallagher złożył notę werbalną we włoskim MSZ, która wyraża protest Stolicy Apostolskiej przeciwko forsowanemu „prawu o homotransfobii” przez włoski rząd. Watykan podkreśla, że prawo to naruszałoby umowę o rewizji konkordatu.

Włoskie media zwracają uwagę, że to pierwszy przypadek takiego działania ze strony Watykanu.

– Umowa o rewizji konkordatu zapewnia Kościołowi prawa, które gwarantuje już sama konstytucja. Jest to jedynie wzmocnienie praw konstytucjonalnych. W szczególności chodzi tu o wolność edukacji, wolność sprawowania urzędu nauczycielskiego w Kościele, a także wolność wyrażania swoich myśli w słowie, na piśmie, a także za pośrednictwem innych środków. Są to wolności, które w pewnym zakresie są zagrożone przez projekt nowego prawa Zan – wyjaśnił prof. Cesare Mirabelli, były prezes włoskiego Trybunału Konstytucyjnego w rozmowie z Radiem Watykańskim.

– Nie chodzi tu więc o zakwestionowanie ochrony pewnych kategorii osób, bo jest to wybór polityczny, do którego państwo ma prawo. Nie chodzi tu o ingerencję w uchwalanie prawa, ale o ostrzeżenie, że niektóre aspekty prawa byłyby szkodliwe i sprzeczne ze zobowiązaniami podjętymi przez państwo – dodał ekspert.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.