Włosi wymierają. Tylko co czwarta młoda kobieta chce mieć dzieci. Z mężczyznami jest jeszcze gorzej

– Dziś, kiedy we Włoszech minęła już najostrzejsza faza pandemii, słusznie się mówi o odrodzeniu. Jednakże bez nowych dzieci nie będzie żadnego odrodzenia, Włochy nie będą mieć przyszłości – mówi przewodniczący włoskiego episkopatu w komentarzu do dramatycznych prognoz demograficznych. W 2019 roku Włochy odnotowały najniższą w swojej historii liczbę narodzin dzieci. A ma być jeszcze gorzej.

Kryzys demograficzny we Włoszech trwa pół wieku. Raport Międzynarodowego Ośrodka Studiów nad Rodziną wskazuje, że lepiej nie będzie.

W raporcie znajduje się analiza badania osób w wieku 25-34 lata. Tylko 13 proc. mężczyzn i 25 proc. kobiet deklaruje, że chce założyć rodzinę i mieć dzieci. 40 proc. ludzi w tym wieku zaś zadeklarowało, że nie chce zakładać rodziny.

– Choć dziś te dane mogą szokować, to jednak autorzy raportu przypominają, że naukowcy zapowiadali już takie przemiany przed 30 laty, kiedy można im było zapobiec poprzez długofalowe programy prorodzinne – zaznacza Radio Watykańskie.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Włosi wymierają. Tylko co czwarta młoda kobieta chce mieć dzieci. Z mężczyznami jest jeszcze gorzej

  • Avatar
    27 lipca 2020 at 09:17
    Permalink

    Tak się kończy każdy socjalizm. Patrz: „Socjalizm i komunizm potępione przez Papieży”, unikatowa obecnie praca syntetycznie przedstawiająca prorocze niekiedy rozważania papieży i teologów z końca XIX i początku XX wieku.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.