ŻiR: Pierwsze zwycięstwo nad homolobby

Aktywiści, którzy pozwali Kaję Godek, chcieli zablokować stronę homopozew.pl, na której prolajferka opisuje szczegółowo pozew i żądania działaczy LGBT. Sąd oddalił wniosek.

Strona homopozew.pl ocenzurowana/fot. ilustracyjne/fot. materiały prasowe Fundacji Życie i Rodzina

W październiku 2018 grupa 16 homoaktywistów pozwała Kaję Godek za wypowiedź podczas programu w telewizji Polsat News, która rzekomo narusza ich dobra osobiste. Tak naprawdę może chodzić o to, aby kneblować usta prawdzie i wpływać na wolność wypowiedzi w sprawie homoaktywizmu.

Gdy ruszył proces, powstała strona homopozew.pl na której można znaleźć informacje o tym czego żądają pozywający, a także obejrzeć fragment programu o który toczy się sprawa. Każdy może wyrobić sobie swój pogląd.

– Strona, która powstała, ma na celu pokazanie całej prawdy nie tylko o ataku na osobę Kai Godek, ale przede wszystkim o metodach działania homolobby i do czego mogą one doprowadzić – mówi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

Aktywiści chcieli zablokować stronę i zmusić do usunięcia odpisu pozwu, twierdząc, że to narusza ich prywatność. To kuriozalne w kontekście tego, że w większości są to publicznie znani działacze ruchu LGBT. Są wśród nich politycy, prawnicy, czy też pracownicy uniwersyteccy, którzy – jak sami oświadczyli w złożonym pozwie – nie kryją się ze swoimi upodobaniami.

Warto wspomnieć, że poczucie prywatności i godności nie przeszkadzało od października 2018 pojawiać się w artykułach prasowych oraz wywiadach i opowiadać o pozwie wobec Kai Godek. W tym kontekście, zarzuty o to, że umieszczenie odpisu pozwu w internecie godzi w ich życie zawodowe i osobiste – są obłudne.

A może prawdziwym powodem ich paniki jest chęć ukrycia prawdy, bo teraz każdy może sam sprawdzić, jak absurdalne są ich żądania? Wystarczy przeczytać treść pozwu dostępną na stronie homopozew.pl.

materiały prasowe Fundacji Życie i Rodzina

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.