ŻiR: Poseł Matusiak za bierność ws. aborcji – do dymisji!

Grzegorz Matusiak/fot. YouTube/Radio eM

Deklarował, że projekt Zatrzymaj Aborcję jest priorytetem podkomisji, której przewodniczy. Mija właśnie 8 miesięcy, a w tej sprawie nie zrobił nic. To hańba dla rządzących i całego Sejmu RP. Ruszyła zbiórka podpisów o rezygnację posła Grzegorza Matusiaka z tej funkcji.

– Poseł Matusiak (PiS) mandat posła wykorzystuje do utrzymywania w prawie możliwości zabijania niepełnosprawnych obywateli – sprzeniewierza się tym powołaniu i etosowi parlamentarzysty. Jego działanie rzuca cień nie tylko na jedną podkomisję, ale na cały Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – mówi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina

Odkąd poseł przewodniczy podkomisji mającej zająć się projektem zakazu aborcji eugenicznej, z rąk aborterów życie straciło już prawie 800 niewinnych ludzi! Każdy miesiąc niezdecydowania i niepodejmowania prac nad ustawą Zatrzymaj Aborcję to kolejna setka brutalnych morderstw na niewinnych. To wszystko odbywa się w polskich szpitalach, a podkomisja nie robi nic, aby ten proceder zatrzymać.

– W obliczu faktu, iż uchyla się Pan od obowiązku ratowania dzieci od śmierci, żądam, aby złożył Pan rezygnację z zajmowanej funkcji i z jakichkolwiek prac w podkomisji oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – czytamy w petycji.

10 stycznia 2018 roku odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu obywatelskiego #ZatrzymajAborcję. Po pozytywnym głosowaniu został on skierowany do dalszych prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Przez pół roku komisja, ani razu nie obradowała nad jego uchwaleniem pomimo licznych ponagleń i wniosków w tej sprawie.

2 lipca 2018 została powołana podkomisja, która miała zająć się projektem. Jej przewodniczącym został poseł Grzegorz Matusiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od tego momentu ustawa #ZatrzymajAborcję została zamrożona, a podkomisja nie przedstawiła żadnego efektu swoich prac.

materiały prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.