Zmanipulowany sondaż związanego z propisowskim portalem instytutu na temat mordowania dzieci

Sondażownia „Social Changes” związana z bezkrytycznie wspierającym PiS portalem wpolityce.pl opublikowała zmanipulowany sondaż dotyczący prawa do mordowania dzieci. Zadane pytanie przedstawiało fałszywe założenia.

– Jakie jest Pani/Pana stanowisko w sprawie aborcji eugenicznych, czyli aborcji w przypadku stwierdzenia rozwojowych czy genetycznych (wrodzonych) wad płodu? – brzmiało pytanie, które zawierało w sobie fałsz. Obecne przepisy bowiem nie zezwalają na zamordowanie dziecka „w przypadku stwierdzenia” wad dziecka, ale już w sytuacji podejrzenia.

– Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – czytamy w art. 4a p. 1.2 „Ustawy z 7 stycznia 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”.

prnt scrn wpolityce.pl
prnt scrn sejm.gov.pl

Na manipulację sondażowni związanej ze skrajnie propartyjnym wpolityce.pl zwrócił uwagę poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

– Przecież prawo jest takie że te wady nie muszą być „stwierdzone” a wystarczy jedynie podejrzenie. I chodzi także o wady umożliwiające normalne życie. Pytanie zostało źle zadane – stwierdził.

Z kolei jeden z internautów przypomniał, że „sprawa ochrony życia od poczęcia nie powinna być zależna od jakiejkolwiek opinii publicznej”.

Oczywiście, samo pytanie co prawda nie zostało zadane w sposób bezpośrednio nawiązujący do obecnej sytuacji prawnej w Polsce, ale redakcja, której szefuje Marzena Nykiel wyraźnie umieściła sondaż w kontekście rzekomo obowiązującego prawa.

– Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, postulat zwiększenia ochrony życia dzieci nienarodzonych – poprzez wprowadzenie zakazu przeprowadzania tzw. aborcji eugenicznych – znajduje bardzo umiarkowane poparcie Polaków – przekonuje prorządowy portal.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.