Znowu malkontenctwo PFROŻ. Prezesowi nie pasuje, że są inne skuteczniejsze metody obrony życia

Logo Fundacji Jeden z Nas/fot. Facebook Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z Nas”

Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrońców Życia (PFROŻ) oraz szef fundacji Jeden z Nas zaatakował obrońców życia, którzy podejmują realne i skuteczne działania w tym zakresie. Jednocześnie narzeka… na brak jedności.

– Niestety ruch pro-life staje się upolityczniony. Jesteśmy konsumowani przez różne ruchy polityczne dlatego, że jesteśmy słabi – przekonywał Bałtroszewicz. – Musimy nauczyć się od nowa budować podmiotowość, niezależność naszego środowiska. I ta potrzeba jest dzisiaj silniejsza niż kiedykolwiek. To wymaga naszego wspólnego wysiłku – dodał.

– My jako Kościół, jako wspólnota wiernych mamy obowiązek bronić tych najbardziej bezbronnych, szczególnie nienarodzonych. Wydaje się, żeby ten ruch odbudować, żeby przywrócić Polskiej Federacji i ruchom pro-life w Polsce jedność i siłę, którą mogła się pochwalić 25 lat temu, kiedy osiągnęliśmy ten olbrzymi sukces ustawy za życiem, potrzeba jakiegoś wspólnego dzieła, potrzeba jakiegoś celu, do którego wszyscy będziemy zmierzać, na który będziemy pracować, którym będziemy się szczycić, który znowu da nam podmiotowość i głos – powiedział.

– yć może trzeba ogólnopolskiego marszu dla życia, takiego narodowego, który byłby marszem z prawdziwego zdarzenia, który wypełniłby Warszawę ludźmi – może 100 tys, może 200 tys. Czy to jest dzisiaj możliwe? Nie jest. Ale czy ciężko pracując bylibyśmy w stanie to wykonać? Mam taką nadzieję. I proszę wszystkich o modlitwę, by to było możliwe – dodał.

– Mamy ruchy pro-life oparte na archetypie wojownika, które w bardzo brutalny sposób przekazują prawdę o aborcji i mamy też ruchy pro-life, które swoje działanie opierają na archetypie opiekuna – mówił i zaznaczył, że jemu bliższa jest ta grzeczniejsza postawa. Dlaczego, ponieważ rzekomo chciałby, żeby kobieta rozważająca aborcję nie bała się przyjść do jego fundacji po pomoc, a w przypadku organizacji opartych na archetypie wojownika strach przed osądem może to uniemożliwić.

Jakub Bałtroszewicz jest także szefem fundacji Jeden z Nas. Według treści udostępnianych na stronie organizacji, socjalizm uderzający w rodziny forsowany przez PiS jest „dbaniem o rodziny”. Przepraszał także za to, że obrońcy życia przypominali fakt, że nieżyjący prof. Romuald Dębski mordował nienarodzone dzieci.

niedziela.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.