Związek partnerski tylko dla homoseksualistów

Pixabay
Pixabay

Angielski sąd uznał, że kobieta i mężczyzna nie mogą zawrzeć tzw. „związku partnerskiego”, ponieważ ta forma prawna jest zarezerwowana wyłącznie dla par homoseksualnych. Obala to argumentację zwolenników legalizacji związków partnerskich, którzy przekonują, że nie chodzi o specjalne przywileje dla homoseksualistów, ale o równe prawa dla wszystkich.

„Nie chodzi tylko o homoseksualistów, to jest dla wszystkich, także dla par hetero, które nie chcą ślubu” – taki lub podobnie brzmiące argumenty pojawiają się zawsze, gdy podejmowany jest temat związków partnerskich. Wbrew hasłom głoszonym przez zwolenników legalizacji związków partnerskich, ten wynalazek prawny okazuje się być stworzony wyłącznie na potrzeby osób homoseksualnych – przynajmniej w Anglii. Tak wynika z wyroku, który wydał sąd w Londynie w sprawie Charlesa Keidana i Rebeki Steinfeld.

Keidan i Steinfeld, wykładowcy akademiccy z Londynu, uznali, że nie chcą brać ślubu, ponieważ nie odpowiada im „ciężar patriarchatu” zawarty w małżeństwie. Nawet tzw. ślub cywilny był zbyt „patriarchalny” dla angielskiej pary. Zdecydowali się skorzystać z instytucji zarejestrowanego związku partnerskiego, która istnieje w brytyjskim prawie od 2005 r. Niestety, urzędnicy nie chcieli wyrazić zgody na związek partnerski tłumacząc, iż jest on przeznaczony wyłącznie dla par tej samej płci. Doradzili także, co pani Steinfeld cytuje ze złością, zwykły ślub. Niedoszli „partnerzy” postanowili zaprotestować w sądzie, który potwierdził zdanie urzędu: związki partnerskie są jedynie dla par homoseksualnych. Również sąd apelacyjny nie przychylił się do wniosku. Keidan i Steinfeld są niezadowoleni i deklarują w mediach, iż padli ofiarą… dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Jak widać, „równościowe” pomysły mogą., ku rozpaczy swoich zwolenników, okazać się narzędziem narzucającym społeczeństwu korzystanie z „brzemienia patriarchatu”.

MGOT/telegraph.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.