Francja: władze zlikwidują koczowisko imigrantów?

Nielegalni imigranci zamieszkujący w obozie niedaleko Calais robią dużo problemów, jednak wkrótce może się to skończyć. Kresy.pl podają, że lokalne władze zamierzają zlikwidować koczowisko.

Slumsy koło Calais rozrosły się już do prawie siedmiu hektarów. Niechciani goście wybrali tę lokalizację ze względu na znajdujący się niedaleko wylot tunelu komunikacyjnego pod Kanałem La Manche. Próbują go wykorzystać, aby przedostać do Wielkiej Brytanii, w której nadal panują liberalne przepisy migracyjne.

Sam obóz zamieszkuje ponad 1000 stałych mieszkańców, a jeszcze więcej ludzi koczuje w pobliżu slumsów i tunelu, stwarzając wielkie niebezpieczeństwo dla ruchu drogowego. Policjanci nie panują już nad tym, co dzieje się wewnątrz obozu. Dlatego właśnie władze podjęły decyzję o jego likwidacji. Rezydenci mają być przesiedleni do szeregu innych ośrodków na terenie całego kraju. Pierwsza część z nich ma zostać wywieziona już dziś, o czym wcześniej poinformowano zainteresowanych. Władze zapowiedziały, że w razie oporu zastosują przymus.

Maj

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.