3 kwietnia 2024
Uncategorized

Powstał projekt komputera w myszce

W Politechnice Opolskiej powstał projekt Mouse-Box, czyli komputera umieszczonego w myszce. Ma być to przede wszystkim ułatwienie w przemieszczaniu się z komputerem. Mouse-Box będzie wyposażony również w dodatkowe funkcje i elementy.

Niemalże każda sfera dzisiejszego życia nie może obejść się bez komputera. Poszukuje się więc coraz to nowszych sposobów na ułatwienie przenoszenia go. Pakowanie i noszenie komputera stacjonarnego stanowiłoby nie lada wyzwanie. Mamy już komputery osobiste (laptopy), jednak i one nie zapewniają nam całkowitego komfortu w czasie przemieszczania się. Powstał więc projekt zupełnie nowego, przenośnego komputera.

Koniec z dyskiem przenośnym
Mouse-Box to komputer, który mieści się w pozornie zwykłej myszce. Posiada on czterordzeniowy procesor 1.4 GHz ARM CORTEX. Pozwala to na maksymalną wydajność, a tym samym swobodę pracy. Pamięć dysku wynosi 128 GB, co umożliwia przechowywanie bardzo dużej ilości plików i danych bez zbędnego noszenia pendrive’ów czy innych dysków przenośnych. Tę pamięć można naturalnie rozszerzyć za pomocą chmury danych.

Niepotrzebna ładowarka
Niewątpliwą zaletą Mouse-Box jest to, że nie potrzebuje ona ładowarki. Myszka-komputer bowiem jest wyposażona w specjalną indukcyjną podkładkę, która zapewnia stałe ładowanie komputerowi. Trzeba pamiętać tylko o tym, aby myszkę na tej podkładce umieścić.

Obraz można wyświetlić dzięki popularnemu interfejsowi micro HDMI, a także bezprzewodowo za pomocą modułu transmisji obrazu, który jest kompatybilny z każdym monitorem wyposażonym w wejścia: HDMI, VGA, DVI. Połączenie z siecią będzie możliwe przez moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n. Dodatkowymi elementami są również akcelerometr i żyroskop.

Dostępność Mouse-Box
Oczywiście wadą Mouse-Box będzie to, że będziemy musieli mieć ze sobą jakiś wyświetlacz lub posiadać takowy w miejscu jej użytkowania. Niewątpliwie i cena nie pozwoli także na swobodne kupno sprzętu przez przeciętnego obywatela.

Projekt został stworzony przez grupę doktorantów z Politechniki Opolskiej pod kierownictwem Przemysława Strzelczyka.

Na podstawie: mouse-box.com, pclab.pl

Anna Oflus

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net