Redaktorka „Elle” za zabijaniem dzieci nienarodzonych

foto: thebrandery, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons
foto: thebrandery, licencja CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

Redaktor naczelna popularnego pisma o modzie skrytykowała amerykański „Newsweek” za opublikowanie zdjęcia dziecka w łonie matki. Zdaniem Sady Doyle z „Elle” może to „sugerować”, iż nienarodzone maluchy są dziećmi i wzbudzić negatywne myślenie na temat ich zabijania.

Chodzi o okładkę magazynu zawierającą zdjęcie dziecka w łonie matki, okraszoną tytułem „Abortion wars”. Według Doyle nienarodzony człowiek na okładce „wygląda bardziej jak dziecko” niż trzeba. A to, wraz z użyciem słowa „aborcja”, sprawia dyskomfort zwolennikom zabijania dzieci. „Celowo lub nie, okładka Newsweeka podsumowuje błędy, których dokonujemy rozmawiając o aborcji: wszystko dotyczy płodu, który jest uczłowieczany, zaś ciężarna osoba [ang. pregnant person – red.] zostaje wymazana” – pisze Doyle. Pojawiły się pierwsze wezwania do bojkotu „Elle” w związku ze skandalicznymi wypowiedziami naczelnej.

Sady Doyle od dawna znana jest z poparcia dla zabijania nienarodzonych dzieci. W październiku na łamach portalu inthesetimes.com opublikowała felieton zatytułowany: „Aborcja nie jest złem koniecznym. Jest wspaniała!”, gdzie przekonywała m.in., iż ciąża jest straszliwym zagrożeniem dla zdrowia i życia, bo „dziewczynki i kobiety mogą umrzeć w czasie porodu”. Twierdziła również, iż zabicie nienarodzonego dziecka… chroni matkę przed psychicznymi cierpieniami.

MGOT/pch24.pl,

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.