Węgry obwarowane

Węgry budują na swojej granicy kolejne ogrodzenie. Mur stoi już na granicy z Serbią i Chorwacją, teraz przyszedł czas na Słowenię.

foto: Freeimages.com
foto: Freeimages.com

Jak podaje gazetaprawna.pl, pomimo zakończenia ćwiczeń NATO, tysiące węgierskich żołnierzy nadal pozostaje w rejonach, w których ogłoszono stan kryzysowy. W przypadku zagrożenia armia zamierza wysłać czołgi na granicę. Ponadto żołnierze mają zezwolenie na używanie broni nieśmiercionośnej.

Kolejne kraje popadają ze sobą w konflikt z powodu fali nielegalnych imigrantów zarobkowych. Węgry są atakowane już nie tylko przez dyplomację Chorwacji, ale także przez Austrię, do której Węgrzy przez cały odsyłają imigrantów spod chorwackiej granicy. Komisja Europejska wytyka Węgrom i Chorwatom, że budowa murów i zamykanie granic rzekomo nie przyczyni się do odmiany stanu obecnego kryzysu imigracyjnego.

Maja Kocijanczicz, rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji sądzi, że obecnemu kryzysowi może zapobiec wspólne działanie. Uparcie też – za prawie wszystkimi instytucjami Zachodu – nazywa nielegalnych imigrantów „uchodźcami”. – Zamykanie granic nie jest rozwiązaniem. Z wyzwaniem dotyczącym uchodźców powinniśmy zmagać się wspólnie, na poziomie regionalnym – powiedziała. Według niej kryzys migracyjny nie może mieć „nieproporcjonalnego i dyskryminującego wpływu na handel i ruch na granicy”. Zaznaczyła również, że ciągle trwają rozmowy z Chorwacją i Serbią na temat rozwikłania tego problemu.

Joan

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.