Zamknięto centrum islamskie powiązane z ISIS

W Bremie zamknięto centrum islamskie z powodu podejrzeń, że osoby uczestniczące w organizowanych tam spotkaniach mogły popierać ISIS. O sprawie informuje portal kresy.pl.

Ośrodek został zamknięty wczoraj. Przeszukano także mieszkania 12 osób, które uczęszczały na organizowane w tej instytucji spotkania. Ludzie ci są podejrzewani o sympatyzowanie z ISIS. Do akcji zaangażowano ponad 220 policjantów. Funkcjonariusze skonfiskowali telefony komórkowe i komputery. Nikogo nie aresztowano.

Ulrich Maeurer, regionalny minister spraw wewnętrznych, stwierdził, że muzułmańskie stowarzyszenie było ściśle związane z podobną organizacją, której działalność została zakazana, ponieważ część z jej członków zasiliła oddziały dżihadystów w Syrii. – Ta konkretna organizacja promowała radykalizm wśród ludzi oraz wsparcie na rzecz Państwa Islamskiego – powiedział Maeurer. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest to równoznaczne z faktem, że ludzie mieszkający w tamtej okolicy nagle zechcieli zostać terrorystami.

W grudniu roku w Bremie zamknięto inne islamskie centrum kulturalne, które miało promować ideologię dżihadu i męczeństwa za islam.

Maj

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.