29 osób zatrzymanych na Węgrzech

To imigranci, którzy wywołali zamieszki na Węgrzech, przy przejściu granicznym z Serbią. Jak poinformował doradca premiera Orbana, w grupie jest zidentyfikowany przez służby terrorysta.

Podczas starcia gromady uzbrojonych i agresywnych imigrantów z policją, funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego i działka wodnego. Zatrzymano 29 osób – w jednej nich rozpoznano terrorystę. Informację tę podał Gyorgy Bakondi, doradca premiera Orbana ds. bezpieczeństwa. W walkach zostało rannych 20 policjantów. Obrażenia poniosło również troje dzieci. Według rzecznika rządu imigranci używali ich jako ludzkich tarcz i zasłaniali się nimi przed policją. W centrum rozruchów znalazł się polski dziennikarz, którego aresztowano za nielegalne przekroczenie granicy i szybko zwolniono po interwencji MSZ.

Przez wzmocnioną drutem żyletkowym granicę między serbskim Horgosz i węgierskim Roeszke grupy imigrantów przedostały się już dwukrotnie. W związku z tym władze zdecydowały się ostatecznie zamknąć przejście graniczne. Serbski minister ds. polityki społecznej Aleksandar Vulin skrytykował węgierską policję za użyte podczas zamieszek środki obrony. – Ten atak przychodzi z Serbii, z serbskiego terytorium – odpowiedział Vulinowi szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto. – Dlatego też zdecydowanie proszę mego serbskiego kolegę o wezwanie serbskich władz do bezpośredniego działania przeciwko tej agresywnej grupie migrantów – dodał węgierski dyplomata.

MGOT/gosc.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “29 osób zatrzymanych na Węgrzech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.