„500+” dla rodzin już w 2016 roku

W przyszłym roku ma być wprowadzony program „Rodzina 500 plus”. – Zrobimy wszystko, żeby tak było – zapowiedziała Elżbieta Witek, przyszła rzecznik rządu.

Projekt ma być uchwalony jeszcze przed końcem roku, a wprowadzony zostanie w przyszłym. Na początku listopada Mariusz Błaszczak ocenił, że jest to bardzo realne założenie. Świadczenie w ramach programu przypadnie w udziale rodzinie z więcej niż jednym dzieckiem. Jeśli natomiast dochód rodziny będzie wynosił mniej niż 800 zł na osobę, pieniądze będą również za pierwsze dziecko. Pieniądze będą wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.

„Podczas pierwszych tygodni w MF skoncentrujemy się na realizacji priorytetowego punktu programu, czyli wsparcia rodzin, znanym jako 500 zł na dziecko” – napisał nowy minister finansów, Paweł Szałamacha.

O projekcie mówiła również przyszła rzecznik rządu. Uważa, że „Rodzina 500+” jest najważniejszym celem. – Zrobimy wszystko, by została ona uchwalona jeszcze przed końcem roku – zapowiedziała Witek.

Joan/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.