65 mln imigrantów i uchodźców

foto: domena publiczna via Flickr.com
foto: domena publiczna via Flickr.com

Dziś rano Biuro Wysokiego Komisarza NS ds. Uchodźców (UNHCR) w swoim raporcie poinformowało, że „liczba osób zmuszonych do opuszczenia swojego kraju w wyniku wielu konfliktów na świecie osiągnęła w 2015 r. rekordowy poziom – 65,3 miliona osób.

Z raportu UNHCR wynika, że liczba uchodźców wewnętrznych oraz osób, które ubiegały się o azyl w innym kraju osiągnęła „rekordowy poziom”. – Na drodze tych, którzy uciekają przed wojną i prześladowaniami czyha o wiele więcej niebezpieczeństw niż w 2014 r. Przerażająca liczba osób traci życie przeprawiając się przez Morze Śródziemne, a dotarcie do bezpiecznego miejsca drogą lądową uniemożliwiają zamykane granice – powiedział Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Filippo Grandi.

Z dokumentu wynika, że pod koniec 2015 r. 21,3 mln imigrantów zadomowiło się w innym kraju. 40,8 mln to uchodźcy wewnętrzni, a 3,2 mln osób przebywa obecnie za granicą i czeka na rozpatrzeni wniosków o azyl. Niestety, prawo chroni imigrantów, którzy wyjeżdżają ze swojego kraju, nie obejmuje za to tych osób, które zdecydowały się pozostać w ojczyźnie. Uchodźcy wewnętrzni, czyli osoby, które opuściły swoje domy, lecz pozostały na terenie ojczystego kraju, nie podlegają przepisom dotyczącym uchodźstwa.

Mas/radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.