Afera polityczna z szambem po awarii w oczyszczalni „Czajka”. Cwikła: To są właśnie różnice cywilizacyjne

Obecnie trwa polityczna przepychanka między PiS a PO w związku z zatajeniem przez oczyszczalnię „Czajka” faktu awarii rur. Ścieki masowo spływają do Wisły, stwarzając zagrożenie dla wszystkich od Warszawy aż do ujścia rzeki. Dominik Cwikła zauważa, że powstające komentarze ukazują różnicę cywilizacyjną między ludźmi a stronnictwami politycznymi.

Ścieki spływające do Wisły/fot. Twitter portal tvp.info

Sanepid poinformował o katastrofie ekologicznej. Ścieki obecnie dotarły już za Płock. Kąpiel w Wiśle może być tragiczna w skutkach dla zdrowia i życia ludzi.

Inspekcja Ochrony Środowiska zamierza zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez MPWiK w Warszawie „w związku z ponad dobowym opóźnieniem poinformowania służb o wystąpieniu poważnej awarii i zagrożeniu zanieczyszczeniami komunalnymi z Warszawy”.

Do awarii pierwszego rurociągu doszło około godz. 5 rano 27 sierpnia. Następnego dnia około 7.20 zawiódł drugi. Informację o tym przekazano dopiero po ponad dobowym milczeniu.

Dominik Cwikła zauważa, że obecnie panująca atmosfera wojny największych stronnictw politycznych wskazuje na różnicę cywilizacyjną. Jego zdaniem „po awarii Czajki powinno się zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, potem resztę”.

– Tymczasem: 1. POPiS rzuca polityczne oskarżenia sobie nawzajem; 2. Ekooszołomy lamentują nad ekosystemem roślin i zwierząt mając w rzyci ludzi – podsumował.

nczas.com, wp.pl, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.