Kard. Burke: Allah nie jest naszym Bogiem

Pixabay

Amerykański kardynał Raymond Burke odpowiada na twierdzenia, jakoby chrześcijanie i muzułmanie modlili się do tego samego Boga. Jak głosi Burke, Allah nie jest Bogiem chrześcijan, czego dowodzi m.in. prawo naturalne wpisane w duszę człowieka.

– Musimy walczyć o ocalenie chrześcijaństwa. Widzieliśmy, jak islam atakuje świętości, jak choćby święte miejsca istotne dla naszego odkupienia – wzywa hierarcha. – Nie wierzę, by prawdą było to, że czcimy tego samego Boga, ponieważ Bóg islamu jest żądny władzy. Innymi słowy, fundamentem islamu jest szariat, a szariat, który pochodzi od Allaha, ma zdominować każdego człowieka – mówi kard. Burke. -Kościół nie rości sobie prawa do rządzenia światem. Inspiruje i wspiera tych, którzy rządzą, by postępowali sprawiedliwie i z prawością względem obywateli – dodaje kardynał odnosząc się do częstych słów, jakoby muzułmanie czcili tego samego Boga, co chrześcijanie. Zdaniem Burke’a to przejaw relatywizmu i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

– Musimy uszanować prawość i rozsądek, ze względu na prawo naturalne, które Bóg wpisał w serce każdego człowieka – dodaje kardynał. – Myślę, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że w islamie prawo naturalne nie istnieje, podobnie jak sumienie. O wszystkim decydują prawa wywodzące się albo ze świętych tekstów islamu, albo od tych, którzy to prawo interpretują – tłumaczy Burke. To właśnie ten amerykański kardynał nawoływał rok temu Europę do powrotu do chrześcijańskich korzeni, za co został nazwany islamofobem (TUTAJ).

occupydeplorables.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.