„Amantadyna hamuje SARS-CoV-2 in vitro”. Naukowcy z niemieckiego ministerstwa zdrowia opublikowali wyniki swoich badań

– W najnowszym numerze czasopisma „Viruses”, naukowcy z podlegającego pod niemieckie Ministerstwo Zdrowia – Instytutu Roberta Kocha w Berlinie we współpracy z profesorem Wojciechem Danyszem, opublikowali interesujący raport pt.: „Amantadine inhibits SARS-CoV-2 in vitro”, czyli „Amantadyna hamuje SARS-CoV-2 in vitro”, dotyczący potencjalnej skuteczności amantadyny w zwalczaniu koronawirusa – SARS-CoV-2 – pisze dr n. med. Marek Derkacz na medexpress.pl.

W ramach badania przetestowano w warunkach in vitro antywirusową skuteczność amantadyny w komórkach Vero E6 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

– Naukowcy udowodnili skuteczność leku w dwóch oddzielnych eksperymentach, z zastosowaniem stężenia hamującego – IC50, będącego miarą aktywności cytotoksycznej substancji, znajdującego się pomiędzy zakresem wartości 83 a 119 uM – pisze lekarz.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Chociaż zastosowane w badaniu stężenia amantadyny istotnie przekraczają terapeutyczne stężenia leku po jego doustnym lub dożylnym podaniu, co może wiązać się z potencjalną toksycznością leku, to zdaniem autorów raportu miejscowe podanie amantadyny– poprzez wziewne podanie jej w postaci inhalacji lub zastosowanie kropli donosowych zawierających lek może skutkować osiągnięciem wystarczającego terapeutycznego stężenia amantadyny w nabłonku dróg oddechowych bez zbyt dużej ekspozycji ogólnoustrojowej. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie jej potencjalnej toksyczności, której przyczyną mogą być zbyt duże dawki leku podane doustnie lub dożylnie – napisał dr n. Marek Derkacz.

Cały wpis lekarza znajduje się na stronie medexpress.pl.

Przykro patrzeć, jak po raz kolejny zagranica wyprzedza Polskę w rozwoju z powodu decyzji polityków i rządu w Warszawie. Przypominamy, że dr Włodzimierz Bodnar już wiele miesięcy wcześniej informował o tym, że amantadyna może być skutecznie wykorzystywana w leczeniu Covid-19, zaznaczając, że nie należy jej aplikować sobie samodzielnie, ale w konsultacji z lekarzem. Rząd jednak początkowo ignorował próby kontaktu oraz doniesienia na temat amantadyny, później zaś przeciągał kwestie badania leku. Obecnie zaś używanie specyfiku jest określane przez rząd jako „eksperymentowanie na ludziach”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “„Amantadyna hamuje SARS-CoV-2 in vitro”. Naukowcy z niemieckiego ministerstwa zdrowia opublikowali wyniki swoich badań

 • Avatar
  3 kwietnia 2021 o 13:23
  Permalink

  Czyżby kolejne fale news.? Przecież od 1966 roku jest to dopuszczony i uznany lek przeciwko wirusom…tylko nie odnajdziecie tego w Wikipedii dla Polaków… jeszcze 4 lata temu stosowany w Niemczech w 98 % przypadków grypopodobnych chorób

  Odpowiedz
 • Avatar
  3 kwietnia 2021 o 14:22
  Permalink

  Trzeba Naciskać tą ten Nierząd Polski po przez sądy ,nie tylko o amantadyne również o iwermektyne która ponoć jest skuteczna w leczeniu tej (cięższej grypy )

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.