Amerykanie gotowi do nowych działań w Syrii

Twitter RT

Stały przedstawiciel USA przy ONZ, Nikki Haley poinformowała, że Amerykanie są gotowi do nowych działań w Syrii. Podniosła przy tym stare oskarżenia o używanie zakazanej broni przez Assada.

– My również uprzedzamy każdy kraj, który chce narzucić swoją wolę atakami chemicznymi i nieznośnym cierpieniem, dotyczy to zwłaszcza syryjskiego reżimu: Stany Zjednoczone pozostają gotowe do działania w razie potrzeby. To nie jest sposób, który preferujemy, ale jest to droga, którą, jak pokazaliśmy, wybierzemy. I jesteśmy gotowi, aby znów ją wybrać – powiedziała Haley.

Wcześniej Haley powiedziała, że syryjskie władze i Rosja nie wykonują przyjętej 24 lutego rezolucji 2401 w związku z zawieszeniem broni, „ponieważ tak zaplanowały”.

Zachód oskarża syryjski rząd o używanie zakazanej broni chemicznej. Do tej pory – poza oskarżeniami – niczego nie udowodniono. Pojawiły się natomiast mocne poszlaki, że robią to bandyci oraz islamscy fundamentaliści określani przez większość mediów mianem „demokratycznej opozycji”.

sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.