Apel katolików z Aleppo o modlitwę za syryjskie miasto

foto: twitter.com/4rj1n
foto: twitter.com/4rj1n

Zwierzchnicy wspólnot katolickich z okolic Aleppo zaapelowali o modlitwę za syryjskie miasto. Przedstawiciele Kościoła poprosili biskupów, księży i  wiernych na całym świecie o ofiarowanie dzisiejszej Mszy św. w intencji pokoju w całej Syrii. Apel przekazał franciszkański proboszcz z Aleppo.

Aleppo jest siedzibą sześciu biskupów katolickich oraz hierarchów kilku innych obrządków. Niegdyś było to jedno z najludniejszych miast w Syrii, skupiających wyznawców Chrystusa. W wyniku nieustających walk chrześcijanie coraz częściej opuszczają miasto. – Prosimy o modlitwy z całego świata, ponieważ sytuacja jest dramatyczna. Przemocy doznaje wielu ludzi niewinnych – apelował o. franciszkanin.

Walki między syryjskimi siłami rządowymi a ISIS powodują liczne ofiary wśród ludności cywilnej. Pociski rakietowe uderzyły ostatnio w oddział porodowy szpitala. Zginęło 17 noworodków i wielu dorosłych. Wcześniej pociski uderzyły w uniwersytet. Zniszczono też meczet, w którym chroniły się rodziny muzułmańskie. Ze względu na dramatyczną sytuację w Aleppo ministerstwo oświaty nakazało zamknięcie na trzy dni wszystkich tamtejszych szkół.

Mas/panstwochrzescijanskie.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.