Arcybiskup Gądecki: gender groźniejsze od komunizmu

Podczas wywiadu dla jednej z niemieckich stacji telewizyjnych, przewodniczący polskiego episkopatu stwierdził, że ideologia gender jest o wiele bardziej niebezpieczna niż komunizm. Zaznaczył również, że Kościół powinien przeciwdziałać rozpadowi społeczeństwa w wyniku działania genderyzmu.

Duchowny w swojej wypowiedzi zwrócił również uwagę na właściwe pojmowanie miłosierdzia, w kontekście rodzin chrześcijańskich oraz trwającego synodu. Dodał, że większą uwagę należy poświęcić dzieciom, które cierpią z powodu rozwodów lub innych dramatycznych sytuacji rodzinnych. – Obraz małżeństwa i rodziny w mediach to tragedia. To, co bardzo często przedstawia się w mediach jako małżeństwo, nie ma niczego wspólnego z chrześcijaństwem – zauważył z żalem arcybiskup.

Hierarcha podkreślił, iż teologia nie jest socjologią, a Kościół nie może naśladować świata, lecz musi stać na straży wartości. – Kościół ma w pewien sposób pełnić rolę nawigacji GPS dla ludzkości. To znaczy, że zawsze tam, gdzie znajduje się człowiek i gdzie się gubi, wystarczy, by przyłączył się do Kościoła, a Kościół wskaże mu drogę do celu, niezależnie od miejsca w świecie czy sytuacji duchowej, w której ten człowiek się znajduje – dodał apb Gądecki.

Kaoch/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.