Asia Bibi przed Sądem Najwyższym

Asia Bibi, matka pięciorga dzieci i chrześcijanka żyjąca w prowincji w Pakistanie, została skazana na śmierć po tym, jak pracujące z nią w polu muzułmanki oskarżyły ją o bluźnierstwo. Kobieta przebywa w celi śmierci od 2009 roku, teraz jej sprawą ma zająć się Sąd Najwyższy.

Asia Bibi została oskarżona o bluźnierstwo zgodnie z kodeksem karnym Pakistanu. „Ktokolwiek słowem, ustnie lub pisemnie, bądź przez działanie lub jakiekolwiek aluzje czy insynuacje, bezpośrednio bądź nie, sprofanuje święte imię Proroka Mahometa, będzie skazany na karę śmierci lub dożywotnie więzienie” – głosi prawo pakistańskie.

Kilka lat temu w czasie przerwy w pracy kobieta napiła się z tego samego naczynia, z którego korzystały jej muzułmańskie znajome. Wtedy jedna z kobiet stwierdziła, że po tym woda jest nieczysta. Ta absurdalna sytuacja przerodziła się w kłótnię. – Ty urodziłaś się w muzułmańskiej rodzinie, a ja w chrześcijańskiej. Nie ma potrzeby, żebym przechodziła na islam – miała powiedzieć wtedy Asia Bibi dodając, że Jezus umarł za ludzi na krzyżu i zrobił coś wielkiego dla ludzkości, bo poświęcił się za jej grzechy. – Co zrobił dla ludzi Mahomet? – dodała kobieta. Przez to zdanie chrześcijanka została oskarżona o bluźnierstwo. Muzułmańscy fanatycy bardzo nalegają na śmierć Bibi, została nawet wyznaczona nagroda za jej głowę.

Pitz/interia.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Asia Bibi przed Sądem Najwyższym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.