Atak na London Bridge. Terrorysta obezwładniony m.in. przez Polaka walczącego kłem narwala (WIDEO)

W piątek na London Bridge doszło do ataku terrorystycznego. Sprawca uzbrojony w nóż, mający na sobie także atrapy ładunków wybuchowych, zaatakował przechodniów. Zabił dwie osoby, potem został zastrzelony przez policję. Wcześniej do walki z nim stanęło kilku zwykłych ludzi. Wśród nich był Polak, który zaatakował napastnika półtorametrowym kłem narwala.

Polak ma na imię Łukasz i jest kucharzem w Fishmongers’ Hall. Zdjął ze ściany półtorametrowy kieł wieloryba i wybiegł za napastnikiem na ulicę.

Na nagraniu widać, jak Polak próbuje dźgać napastnika. Inny mężczyzna strzela do napastnika z gaśnicy przeciwpożarowej. Na nagraniu widać łącznie trzech mężczyzn, którzy próbują powstrzymać terrorystę.

Dopiero po pewnym czasie pojawiła się policja, która zastrzeliła terrorystę.

„The Guardian” podaje, że jednym z mężczyzn był także 42-letni James Ford. Został w 2004 roku skazany na dożywocie za zabójstwo 21-letniej Amandy Champion. Po 15 latach uzyskał zwolnienie warunkowe, obecnie odsiaduje ostatnie dni wyroku w HMP Standford Hill, otwartym więzieniu w hrabstwie Kent.

Sprawcą napadu okazał się być 28-letni Usman Khan, który już wcześniej był skazany za terroryzm. W zeszłym roku został warunkowo zwolniony z więzienia.

– Był on znany władzom, ponieważ został skazany w 2012 roku za przestępstwa związane z terroryzmem, a w grudniu 2018 roku warunkowo zwolniony z więzienia – poinformował Neil Basu, szef brytyjskiej policji antyterrorystycznej.

W wyniku ataku zginął mężczyzna i kobieta. Trzy inne osoby zostały ranne.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.