Atak nożownika w Monachium

NordNordWest, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (edytowany)
NordNordWest, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons (edytowany)

Napastnik zaatakował nożem pasażerów dworca w pobliżu Monachium. Z zeznań świadków wynika, że mężczyzna wykrzykiwał „Allah Akbar”. Władze mimo to zaprzeczają, by działał z pobudek islamistycznych.

Do zajścia doszło dziś rano na stacji szybkiej kolei miejskiej. Na dworcu Grafing mężczyzna z nożem rzucił się na pasażerów pociągu. Zadał cios m.in. stojącemu w drzwiach 56-latkowi, którego mimo szybkiej interwencji lekarzy nie udało się uratować. Zaatakował również trzy inne osoby, które doznały ciężkich obrażeń, lecz przeżyły. Policjanci zatrzymali napastnika, którym okazał się 27-letni obywatel Niemiec. Policja nie ujawniła jego personaliów. Świadkowie zauważają, że mężczyzna krzyczał „Allah akbar”, padły też słowa o „niewiernych”. O zdarzeniu pisaliśmy wstępnie w naszym raporcie specjalnym (TUTAJ).

Szef bawarskiego MSW, Joachim Herrmann, uparcie twierdzi, iż napastnik nie działał z pobudek islamistycznych. Stara się przekonać, że mężczyzna miał zaburzenia psychiczne i zażywał narkotyki. Do śledztwa włączył się Landowy Urząd Kryminalny (LKA). Dworzec Grafing zamknięto do odwołania.

MGOT/pch24.pl, wp.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet