Austria: Użyjemy siły, jeśli będzie trzeba

foto: YouTube (BlikkTV), Áttörték a kerítést a menekültek Röszkénél
foto: YouTube (BlikkTV), Áttörték a kerítést a menekültek Röszkénél

Dzisiaj rząd poinformował, że nie wyklucza użycia siły wobec nielegalnych imigrantów, jeśli zajdzie kryzysowa sytuacja, a Unia będzie zwlekać z reakcją.

Szefowa MSW Austrii, Johanna Mikl-Leitner, zapytana o to, co będzie, jeśli Niemcy uszczelnią granicę, powiedziała, że w Austrii „powstanie wielki zator” na granicy, a kraj będzie potrzebował działania państw UE. Według Mikl-Leitner, bez tej pomocy Austria będzie miała dwie możliwości: albo będzie próbowała kontynuować swoją dotychczasową politykę albo wprowadzi restrykcyjne kontrole na granicach. Zapowiada też, że w takim przypadku „użycie siły będzie konieczne”.

Niemcy przywróciły kontrole na granicach i mają ograniczony ruch kolejowy z Austrią. Mimo tego władze austriackie nadal pozwalają na napływ niechcianych gości z Węgier.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej austriacki kanclerz, Werner Faymann, pozytywnie ocenił decyzję Niemiec o wznowieniu kontroli i zapowiedział, że Austria poradzi sobie z nagromadzeniem nielegalnych imigrantów zarobkowych u siebie, zanim zostaną oni wpuszczeni do Niemiec. Swoje pochlebstwa wobec Merkel wykorzystał także, by zaatakować Wiktora Orbana. – Berlin nie może mieć wrażenia, że Austria po prostu transportuje ludzi tak jak Węgry – powiedział kanclerz Austrii. – Współpracując z Niemcami, musimy im pokazać, że wypełniamy nasz obowiązek – dodał.

CWIK/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.