Awantura pod punktem szprycy w Grodzisku Mazowieckim. Rządowa propaganda szybko podchwyciła temat i go przekłamała. Czy to prowokacja rządu? (WIDEO)

Rządowa propaganda twierdzi, że „antyszczepionkowcy zaatakowali” punkt szprycowania ludzi w Grodzisku Mazowieckim. Osobami awanturującymi się okazuje się być organizacja „Polskie Żółte Kamizelki” o której raczej niewiele wiadomo. Co rzuca się w oczy, rządowa narracja – z samym ministrem pandemii włącznie – niemalże od razu podchwyciła temat, w przeciwieństwie do wielu innych sytuacji, gdy manifestacje były pokojowe i prowadzone przez powszechnie znane organizacje czy działaczy.

Awanturę na Twitterze opublikował członek lewicowo-demokratycznej organizacji Obywateli RP Piotr Fijałkowski. Opisał go jako „atak bandy antyszczepionkowców” z sugestią, że to efekt „pobłażania przez policję, prokuraturę i PiS różnej maści bandytom”.

Grupą awanturującą się pod punktem była organizacja o nazwie „Polskie Żółte Kamizelki” (PZK). Nczas.com podaje, że „to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających 'opór bezprawiu rządu i policji'” oraz są „sceptycznie nastawieni do szczepień przeciwko COVID-19”. Niewiele jednak o nich wiadomo. Na facebookowym profilu organizacji obserwowanym przez 3,5 tys. osób nie ma odnośnika do strony internetowej ani informacji o strukturze czy zarządzie. Jednym z obserwujących profil jest znany radykalny demokrata Paweł Tanajno.

Na nagraniu – okraszonym mnóstwem wulgaryzmów – widzimy, jak PZK próbują wejść do punktu szprycowania. Zatrzymuje jednak ich personel placówki. Nczas.com zwraca uwagę, że szczególnie zachowanie kobiety, od której zaczęła się awantura „było bardzo prowokacyjne i agresywne”. Portal pyta wprost, czy była to prowokacja, ponieważ „rządowi wszak bardzo zależy, żeby zdyskredytować w oczach opinii publicznej wszystkie osoby sceptyczne wobec powszechnie panującej na świecie polityki szczepienia wszystkich”.

W pewnym momencie na nagraniu widać, jak jeden z członków personelu nagle rzuca się obok, trącając przy tym awanturującą się kobietę. Po przyjrzeniu się widać, że najpewniej został pociągnięty przez innego napastnika stojącego obok. Wówczas dochodzi do szarpaniny pod hasłem „bicia kobiety”. PZK dalej zachowywały się agresywnie i prowokacyjnie.

Inny z profili, Horned Duckie zidentyfikował awanturującą się kobietę jako „kwiat opozycji”. Chodzi o tzw. totalną opozycję.

Sprawa szybko pojawiła się w mediach wspierających rządzącą oligarchię oraz masowe szprycowanie. Wszędzie zaczęto przekonywać, że „antyszczepionkowcy zaatakowali”, pośrednio sugerując, że chodzi o wszystkich przeciwników lockdownu, gdyż tak właśnie nazywa się tę dużą grupę społeczną, która nie chce brać udziału w eksperymencie medycznym.

Skrajnie propagandowy propartyjny portal niezalezna.pl Tomasza Sakiewicza skojarzył nawet awanturę mało znanej grupy z drem Pawłem Basiukiewiczem.

– Warto zauważyć, że kierownikiem Oddziału Obserwacyjno Zakaźnego w Szpitalu Zachodnim im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim jest Paweł Basiukiewicz – kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, medyk konsekwentnie krytykujący strategię rządu w walce z epidemią koronawirusa. Od 9 października 2020 r. na swoim twitterowym profilu dr Basiukiewicz przez długi okres miał przypięty wpis o jednoznacznej wymowie: „Lockdown zabija. Uderzający i pełzający. Nakazowa izolacja i kwarantanna zabija. Naród jest wtrącany w stan wojenny” – napisano w paszkwilu na portalu. – Co ja mam wspólnego z przemocą i z ludźmi, którzy atakowali – zapytał sam doktor Basiukiewicz.

Co ciekawe, w zaledwie trzy godziny, dodatkowo w niedzielę, do sprawy odniósł się minister pandemii Adam Niedzielski, który zwykle ignoruje tego typu sytuacje. – Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować – napisał na Twitterze Niedzielski.

Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że sytuacja była pod okiem rządu. I wiele takich głosów się pojawia.

– Akcja „ataku na punkt szczepień” w Grodzisku to USTAWKA i PROWOKACJA! Już media połączyły dr Basiukiewicza z tym „atakiem”, patrzcie państwo jak szybciutko znaleźli winowajcę – napisał Marcin Rola. Użytkowniczka Beata oceniła to z kolei jako „kiepsko zorganizowana prowokacja”. Podobnie Łukasz Kołodziejski. Inna internautka pyta, wprost, „po co przeciwnicy szczepień ma covid mieliby atakować punkt szczepień”. – Prowokacja ewidentna – 15 mln Polakow nie chce sie szczepic eksperymentem medycznym dlatego robia nagonki i prowokacje – pisze uwagę inny. Z kolei Andrzej Zdzitowiecki ze strzal.pl zwraca uwagę, że „zupełnie przypadkiem na miejscu od razu była milicja (i to w dwóch wersjach: państwowa i samorządowa)” i „bardzo to wiarygodnie wygląda”.

polsatnews.pl / twitter.com / niezalezna.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net, prowadzę również programy w telewizji internetowej "Krul TV". Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl oraz dziennikarz nczas.com czy też Mediów Narodowych. Obrońca życia, monarchista, bezpartyjny.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebookYouTube

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net, prowadzę również programy w telewizji internetowej "Krul TV". Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl oraz dziennikarz nczas.com czy też Mediów Narodowych. Obrońca życia, monarchista, bezpartyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.