Będziemy musieli uznać homozwiązki

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nałożył karę na Włochy, których władze nie uznają związków homoseksualnych. Włosi otrzymali nakaz zezwolenia na związki osób tej samej płci. Ze względu na stosowanie jednolitego prawa, Polska także może zostać zmuszona do legalizacji związków partnerskich.

Ze względu na odmowę rejestracji trzech związków jednopłciowych, Włochy zostały ukarane koniecznością wypłaty odszkodowania każdej parze po 5 tysięcy euro. W konsekwencji włoskie władze są zmuszone do uznania związków  homoseksualnych.

Jak uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka, urzędnicy, którzy odmówili rejestracji związków, narazili  te osoby na „straty moralne” przez naruszenie ich „prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego”. – Obecnie istniejąca prawna ochrona związków osób tej samej płci nie tylko nie gwarantuje podstawowych potrzeb pary żyjącej w stabilnej relacji, ale nie daje także wystarczającej pewności – tłumaczą sędziowie Trybunału. Włoskie władze poinformowały, że w niedługim czasie parlament zajmie się tą kwestią.

Swoim komentarzem sprawę ukarania Włoch opatrzył również Robert Biedroń, który zapowiedział, że Trybunał zmusi Polskę do regulacji prawnej związków osób tej samej płci.

Kaoch/pikio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.