Belgia: zabójstwo w elektrowni atomowej

foto: twitter.com/mpgarza2012
foto: twitter.com/mpgarza2012

Dwa dni po zamachach w Brukseli zamordowano ochroniarza pracującego w elektrowni atomowej w Doel. Zaginęła także przepustka ofiary. Informację podał dziś belgijski dziennik „La Derniere Heure”. Pojawiło się podejrzenie, iż terroryści planują zdobycie materiałów z elektrowni.

Do zabójstwa miało dojść w czwartek wieczorem, gdy ochroniarz wybrał się na spacer z psem. Napastnicy zastrzelili mężczyznę i zwierzę, po czym zabrali przepustkę do elektrowni. Służby nie wykluczają, że motywem mogła być chęć zdobycia karty uprawniającej do wstępu na teren elektrowni. Belgijski dziennik podaje, że wejściówkę dezaktywowano natychmiast po odkryciu morderstwa. Aresztowano kilka osób pochodzenia arabskiego.

Elektrownia nuklearna w Doel jest jedną z dwóch na terenie Belgii. Położona jest we flamandzkiej prowincji Flandria Wschodnia, w niezwykle gęsto zaludnionym terenie, bowiem w promieniu 75 km wokół zakładu mieszka 9 mln osób.

W Belgii wciąż obowiązuje czwarty, najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Pod koniec ubiegłego roku służby, prowadząc dochodzenie ws. islamistycznych zamachów w Paryżu z listopada 2015, natrafiły na nagranie świadczące o tym, że śledzono ruchy dyrektora belgijskiego programu badań jądrowych. Ponadto belgijskie media już wcześniej informowały, że bracia Ibrahim i Khalid El Bakraoui, zamachowcy-samobójcy z Brukseli, planowali atak na elektrownię atomową.

Kierownictwo lotniska Zaventem poinformowało dziś, że port pozostanie zamknięty co najmniej do wtorku w związku z wdrażaniem zaleconych przez rząd środków bezpieczeństwa. Nie podano kiedy rozpocznie się odbudowa uszkodzonej części hali odlotów. Obecnie trwa szacowanie zniszczeń.

Maj/wpolityce.pl, niezalezna.pl, Polsat News

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.