USA nie przeproszą za „polski holokaust”

Jak powiedziała Marie Harf, rzecznik Departamentu Stanu, James Comey nie chciał przypisywać Polsce odpowiedzialności za holokaust. Nie udzieliła odpowiedzi czy Polska doczeka się przeprosin za wypowiedziane słowa.

Z oświadczenia Rzecznika Departamentu Stanu dowiadujemy się, że amerykańskie władze podziwiają wielu Polaków, Węgrów oraz innych mieszkańców okupowanej Europy za pomoc w ratowaniu Żydów.  Dodała również, że na Polaków spadła duża część barbarzyństwa narodowo socjalistycznych Niemiec.

Chodzi tutaj o kontrowersyjne wystąpienie Comey’a, które zostało wygłoszone 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a potem wydrukowane w dzienniku „Washington Post”. Powiedział, że m.in. Polacy i Węgrzy byli wspólnikami morderców z Niemiec.

Przedstawiciele polskich władz skrytykowali słowa szefa FBI, a ambasador USA w Polsce Stephen Mull został wezwany do MSZ. Grzegorz Schetyna, szef polskiej dyplomacji, oczekuje od władz USA, zamknięcia sprawy związanej z wypowiedzią Comey’a. Liczy również na przeprosiny, za wypowiedziane słowa.

Jgral/ tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.