Bezczelny Izrael. Najpierw twierdzili, że Netanjahu nie oskarżył Polaków o współudział w holokauście, a teraz „prostują”, że mówił o Polakach a nie narodzie

Okazuje się, że konferencja amerykańsko-izraelska przeciwko Iranowi w Warszawie zakończyła się totalnym skandalem dyplomatycznym oraz upadkiem wizerunku rządu.

Benjamin Netanjahu miał powiedzieć, że Polacy współpracowali z Niemcami w kwestii holokaustu. Doniesienia wywołały burzę.

– Oświadczenie Kancelarii Premiera Izraela: podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie. W skutek interwencji później zostało opublikowane sprostowanie – napisano na oficjalnym profilu ambasady Izraela w Polsce.

Wcześniej do Kancelarii Premiera wysłana została nota wskazująca, jakoby premier Izraela nie powiedział tych słów. Jednak żydowscy dziennikarze – oburzeni „usłużną” postawą wobec Polski – podkreślali, że słowa te padły. Do końca wersji o niewypowiedzeniu tych słów bronili oczywiście pracownicy medialni związanego z PiS koncernu Fratria należącego do braci Karnowskich, wydającego propartyjne szczekaczki jak m.in. wpolityce.pl czy „Sieci”.

– Sprawa wypowiedzi Netanjahu nie jest tak jednoznaczna jak się mogło wydawać. Jego ludzie zaprzeczają relacjom medialnym. Trzeba poczekać na wyjaśnienia – przekonywał jeszcze dzisiaj na Twitterze Jacek Karnowski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Bezczelny Izrael. Najpierw twierdzili, że Netanjahu nie oskarżył Polaków o współudział w holokauście, a teraz „prostują”, że mówił o Polakach a nie narodzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.