Biedroń ogłosił nazwę partii i program. „Wiosna” to populizm i antyklerykalizm

Robert Biedroń w niedzielę na warszawskim Torwarze zainaugurował działalność swojego ugrupowania „Wiosna”. Propozycje ugrupowania to rozdawnictwo z jednej strony i antyklerykalizm z drugiej.

Robert Biedroń na inauguracji „Wiosny”/fot. YouTube/Onet News

Biedroń zapowiada chęć wprowadzenia 30-dniowego limitu oczekiwania na lekarza specjalistę. – Po tym czasie każdy będzie mógł wybrać miejsce leczenia w sektorze prywatnym, za które zapłaci NFZ – obiecuje Biedroń.

Oprócz tego zadeklarował walkę ze smogiem poprzez zamknięcie kopalń. – Deklaruję, że do 2035 roku zamkniemy wszystkie kopalnie węgla i będziemy mieli najczystsze powietrze w naszej części Europy – nareszcie – obiecał.

Oprócz tego chce zając się „prawami zwierząt”, wobec których rządy „chowają głowę w piasek”. – Dlatego utworzymy niezależny urząd Rzecznika Praw Przyrody, zlikwidujemy fermy zwierząt futerkowych, zabronimy wykorzystywania zwierząt w cyrkach, zatrzymamy bezmyślną wycinkę drzew, która niszczy nasze wielowiekowe dziedzictwo – zapowiedział Robert Biedroń. Jednocześnie zapowiedział, że rozszerzy „prawo” do mordowania dzieci.

– Polska jest kobietą, jej cierpienie jest jednak naszym cierpieniem. Przerwiemy piekło kobiet i w końcu zagwarantujemy kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia – powiedział.

– Postawimy na rodzinę i jej bezpieczeństwo, dlatego wprowadzimy rzetelną edukacją seksualną, zagwarantujemy znieczulenie przy porodzie i pełne finansowanie in vitro – kontynuował. Oprócz tego zapowiedział zniesienie klauzuli sumienia.

Ponadto padły obietnice m.in. emerytury minimalnej w wysokości 1600 złotych czy wprowadzenia „równych płac dla kobiet i mężczyzn”. Ponadto zapowiedział „opodatkowanie tacy” i „zniesienie funduszu kościelnego” czy „renegocjację konkordatu”.

nczas.com, youtube.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.