Biskup Schneider potępia relatywizm w Kościele

foto: Marko Tervaportti, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons
foto: Marko Tervaportti, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Posługujący w Kazachstanie niemiecki hierarcha Athanasius Schneider skrytykował zachowanie sporej części duchowieństwa. Wedle niego źródłem kryzysu wiary jest fakt, iż księża, w tym również biskupi, coraz częściej podważają nauczanie Chrystusa.

– Żyjemy w czasach schizmy. To dlatego, że istnieją księża i biskupi, którzy ewidentnie sprzeciwiają się prawdzie o Bogu, a przez swoje wypowiedzi, przez swoje działania, są w kontrze do niej, to w jakiś sposób oddzielają się od prawdy Kościoła. A kiedy oddzielam się od prawdy Kościoła, jestem w czymś w rodzaju schizmy – stwierdził biskup Schneider. – Nie potrzeba więcej dowodów na to, że żyjemy w dobie wielkiego kryzysu Kościoła i wiary. Rozprzestrzenia się doktrynalny relatywizm, który panuje dziś niestety na wydziałach teologicznych i w seminariach na całym świecie – ubolewa duchowny.

Biskup popiera inicjatywę zbierania podpisów pod skierowanym do papieża Franciszka specjalnym listem. Wierni z całego świata proszą w nim o ucięcie autorytatywną decyzją jakichkolwiek spekulacji na temat zmiany nauczania Kościoła. Schneiderowi szczególnie zależy na obronie prawdy o małżeństwie. W ubiegłym roku podczas sesji synodu biskupi z Niemiec i innych państw Zachodnich otwarcie wystąpili przeciwko nauczaniu Jezusa o nierozerwalności małżeństwa, postulując udzielanie Komunii Świętej rozwodnikom żyjących w nowych związkach. Zalecali też zmianę „podejścia duszpasterskiego” wobec relacji homoseksualnych. Więcej o inicjatywie związanej z listowną prośbą do papieża można przeczytać TUTAJ.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.