Bloomberg: grozi nam globalna wojna walutowa

„W niedalekiej przyszłości może wybuchnąć >>globalna wojna walutowa<<” – pisze Bloomberg. Podkreśla, że umacniające się jeny oraz euro mogą sprowokować aktywizację polityki pieniężno-kredytowego stymulowania w Japonii i Europie.

Jen i euro mają się bardzo dobrze na rynku. Rozbieżności między wzrostem amerykańskiej gospodarki i polityką monetarną USA a resztą świata zmniejszyły się, ponieważ nie może ona całkowicie uniknąć wpływu, jaki wywiera na nią zahamowanie chińskiej gospodarki i nierównomierne ożywienie rynków innych państw. Efektem tego jest zmiana kursu dolara. Plany banków centralnych Japonii i Unii Europejskiej odnośnie osłabienia swoich walut mogą się nie powieść.

Agencja Bloomberg przewiduje powrót do polityki pieniężno-kredytowej stymulacji, jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie. ” Wojna walutowa jest wciąż żywa i ma się dobrze. Jeśli dolar będzie nadal słabnąć, Europejski Bank Centralny i Bank Centralny Japonii wrócą do gry” – cytuje Bloomberg szefa oddziałów strategii makroekonomicznych State Street Global Markets, Lee Ferridge’a.

CWIK/sputniknews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.