Bosak dla Kr: Jeśli nie będzie oddolnej reakcji społecznej i odgórnej regulacji nie nastąpi wyhamowanie działalności środowisk LGBT

W rozmowie z naszym portalem wiceprezes Ruchu Narodowego i lider Konfederacji Krzysztof Bosak skomentował pojawienie się haseł nawołujących do legalizacji adopcji dzieci przez związki homoseksualne. Ocenia też, ze bez oddolnej działalności społecznej połączonej z odgórną regulacją ustawową nie uda się powstrzymać pochodu środowisk LGBT w sferze kulturowej, społecznej czy rynkowej.

Krzysztof Bosak/fot. YouTube/Media Narodowe

Podczas marszu „Polska w Europie” pojawił się transparent z hasłem nawołującym do legalizacji adopcji przez pary homoseksualne. Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego i lider Konfederacji przypomina, że „instytucjonalizacja prawna związków osób tej samej płci jak i adopcja dzieci są typowymi, standardowymi i znanymi od lat hasłami politycznego ruchu homoseksualnego”.

– Pod tymi hasłami co roku idzie przez Warszawę parada tak zwanej równości. I nie ma żadnego zaskoczenia, że to hasło podnoszą, może poza tym, że pojawia się to na marszu organizowanym przez Platformę Obywatelską, która była niegdyś partią chadecką – mówi portalowi kontrrewolucja.net Krzysztof Bosak.

Dodaje przy tym, że PO „przesunęła się na centrolewicę, w związku z czym – czy jej się to podoba, czy nie – musi akceptować obecność haseł ruchu homoseksualnego”. – Bo to jest w tym pakiecie liberalno-lewicowych postulatów politycznych i ideologii, które się ujawniają przy okazji takich dużych manifestacji – podkreśla.

Zapytany o to, czy takie hasła na marszach PO pomogą jej czy zaszkodzą, odpowiedział, że „wyborczo nie ma to żadnego znaczenia”. – Wynik Rafała Trzaskowskiego czy Roberta Biedronia pokazał, że można być politykiem kojarzonym z bliskością postulatów ruchu homoseksualnego i jak najbardziej utrzymywać wysokie poparcie lewicowego i centrowego elektoratu. Moim zdaniem nerwowość, którą było ponoć widać w PO była przesadna – ocenił Bosak.

Przy tej okazji zapytaliśmy o akcję sieci odzieżowej H&M, która z okazji tzw. parady równości ogłosiła wprowadzenie „tęczowej kolekcji”.

– Musimy zdawać sobie sprawę, że międzynarodowe sieci handlowe są wprzęgnięte w mechanizmy poprawności politycznej. Pewne rzeczy robią nie dlatego, że im się opłacają, ale dlatego, że taka jest polityka centrali tych firm – zaznaczył Bosak.

– Z drugiej strony społeczeństwo polskie zostało już na tyle oswojone zarówno z funkcjonowaniem ideologii LGBT jak i politycznego ruchu homoseksualnego, że jakieś bojkoty konsumenckie raczej nie wchodzą w grę. Żadna z sieci handlowych nie obawia się powszechnego bojkotu konsumenckiego. Środowiska konserwatywne i katolickie są zdemobilizowane, bezradne i pozbawione wizji obrony tradycyjnego ładu. Jedynie biernie przyglądają się postępom lewej strony i politycznego ruchu homoseksualnego, które anektuje coraz to kolejne obszary życia społecznego, biznesu czy mediów – ocenił wiceprezes Ruchu Narodowego i podzielił się obawą, że „tego typu kampanii marketingowych czy sprzedażowych adresowanych do konsumentów utożsamiających się z ruchem homoseksualnym będzie coraz więcej i nie będą one w żaden negatywny sposób wpływać na pozycję rynkową tych firm”.

– Zaangażowani praktykujący homoseksualiści są z punktu widzenia ekonomicznego często lepszymi konsumentami, niż osoby o konserwatywnym stylu życia, gdyż są to osoby statystycznie częściej samotne, lepiej zarabiające, więcej konsumujące i wydające, chętniej podążające za trendami, a więc częściej wymieniającymi swoją garderobę czy gadżety, którymi się posługują – zauważył Bosak. – Krótko mówiąc, z punktu widzenia biznesu, praktykujący hedonistyczny homoseksualista jest idealnym konsumentem i najbardziej pożądanym ze wszystkich typów – stwierdził lider Konfederacji.

A jak można więc przeciwstawić się fali homopropagandy?

– W mojej ocenie przy obecnej konstrukcji życia medialnego, kulturalnego, społecznego i gospodarczego nie ma możliwości wyhamowania postępów ideologii LGBT i ruchu homoseksualnego bez jakiejś kontrakcji – powiedział „Kontrrewolucji” Krzysztof Bosak.

– Musi być ona oddolna, tzn. musi być to świadoma samoorganizacja społeczna przeciwko rozszerzeniu się wpływów lobby LGBT. Musi być też część odgórna, tzn. regulacja prawna zawężająca pole działania dla wiodących ośrodków ruchu homoseksualnego – ośrodków ideologicznych i marketingowych które intencjonalnie starają się zmienić politykę administracji czy firm oraz mediów tak, by sprzyjała ona ruchowi homoseksualnemu oraz marginalizowała czy osłabiała postawy konserwatywne i chrześcijańskie oraz niezaangażowaną religijnie heteroseksualną część społeczeństwa, która jest sceptyczna wobec ideologii LGBT – ocenił.

– Musimy sobie zdawać sprawę, że toczy się walka ideologiczna, w której strona przeciwna tradycyjnemu porządkowi społecznemu kieruje się przemyślaną, wyrachowaną i sprawdzoną w wielu krajach strategią. Jeżeli tej strategii nie zostanie przeciwstawiona kontrstrategia i nie pójdzie za nią oddolna mobilizacja wraz z odgórnymi instrumentami siły – także w postaci regulacji prawnych zakazujących rozszerzania tej destrukcyjnej ideologii – to obawiam się, że żadne wyhamowanie nie nastąpi. Po prostu nie ma do tego przesłanek – podsumował Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego oraz jedynka Konfederacji na liście warszawskiej.

kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl oraz dziennikarz nczas.com. Obecnie redaktor Mediów Narodowych.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Rzymski katolik, mąż, dziennikarz, aktywny obrońca życia. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" (nieregularnie coś czasem nagram - szczegóły na moim profilu na fb) oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Pracowałem w kilku redakcjach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl oraz dziennikarz nczas.com. Obecnie redaktor Mediów Narodowych.

One thought on “Bosak dla Kr: Jeśli nie będzie oddolnej reakcji społecznej i odgórnej regulacji nie nastąpi wyhamowanie działalności środowisk LGBT

 • Avatar
  15 czerwca 2019 at 14:33
  Permalink

  Najpierw p. Bosak w odniesieniu do kampanii reklamowej H&M powiedział, że międzynarodowe sieci handlowe (czyli np:. H&M) pewnych rzeczy nie robią dlatego, że im się opłacają; ale dlatego, że taka jest polityka centrali tych firm.
  Skoro powiedział to w odniesieniu do kampanii reklamowej H&M to oznacza, że ta kampania jest według p. Bosaka przykładem rzeczy, które się międzynarodowym sieciom handlowym nie opłacają.

  A potem powiedział, że to homoseksualni hedoniści są idealnymi konsumentami z punktu widzenia biznesu.
  Czyli skoro są idealnymi konsumentami; to najbardziej tym międzynarodowym sieciom handlowym się opłacają. Czy p. Bosak zaprzeczył temu, co powiedział wcześniej.

  W wypowiedziach używał też słów ‚społeczeństwo’, ‚społecznie’. Korzystając ze słownictwa ruchu lewicowego pomaga on im. Bo co to znaczy ‚życie społeczne’? Czyli życie wśród społeczeństwa? Społeczeństwa, czyli czego? Zbioru ludzi? Czyli ‚życie społeczne’ to ‚życie wśród ludzi’? ‚Życie wśród ludzi’, czyli co? To bardzo ogólne pojęcie, które nie pomaga w rozumieniu rzeczywistości…

  A co do tego twierdzenia: ‚Środowiska konserwatywne i katolickie są zdemobilizowane, bezradne i pozbawione wizji obrony tradycyjnego ładu.’
  W październiku 2014 roku w Warszawie na pikiecie po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych p. Bosak podał p. Korwinowi-Mikke rękę zgadzając się na współpracę z nim. Zaczęli współpracować dopiero po 4 latach! Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku.
  Ja, podobnie jak i inne osoby z kręgów narodowych, konserwatywnych i libertariańskich chciało szerokiej współpracy ‚antysystemowców’ w wyborach do Sejmu w 2015 roku. ‚Korwin’ poszło same, Stonoga i Braun też (choć Braun walczył to tę współpracę do końca), narodowcy poszli do Kukiza; zamiast razem stworzyć KWW „Antysystemowcy”.

  Te środowiska były zmobilizowane; ale liderzy tych środowisk nie chcieli współpracować… Trudno oczekiwać, żeby teraz te środowiska były zmobilizowane.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.