Bp Mering wyśmiewa „Wyborczą”

Biskup Mering wysłał list do Katarzyny Wiśniewskiej, pracownicy „Gazety Wyborczej”. Nazywa gazetę „komiczno-rozrywkowym pismem” oraz zauważa, że sprawa, którą pracownica poruszyła to tzw. „odgrzewany kotlet”.

„Wyborcza” zaatakowała hierarchę za jego rzekomą pisowość. Zarzut polegał na tym, że jego poglądy są uwarunkowane problemami lustracyjnymi. Wiśniewska na liście zarzutów wobec kapłana stawia m.in. propagowanie kultu katastrofy smoleńskiej oraz przesłanie słusznego listu do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego za jego zdecydowanie antypolskie wypowiedzi (TUTAJ jego treść).

„Jakże jestem wdzięczny, że zechciała pani poświecić mi uwagę na łamach pani komiczno-rozrywkowego pisma. Dziękuję, bo pewnie wielu czytelników dopiero z pani tekstu dowie się o moim istnieniu. A poza wszystkim – odświeżanie informacji sprzed kilku lat bardzo jest sensowne!” – czytamy w liście opublikowanym na stronie diecezji włocławskiej. „[…] tyle w Pani artykule pięknych i dawno sformułowanych opinii; cóż >>repetitio est mater<< lepiej przywołać minione, niż tworzyć oryginalne własne” – pisze kapłan.

Cały list dostępny jest TUTAJ.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.