Braun na celowniku fejkowej dezinformacji? Prawy.pl twierdzi, że Braun „dogadał się z Markiem Jurkiem”

Portal prawy.pl podał informację, że Grzegorz Braun „jest już dogadany z Markiem Jurkiem i wspólnie z Prawicą RP i Ruchem Prawdziwa Europa, stworzą koalicję środowisk konserwatywno-katolickich do europarlamentu”. Okazuje się to być wierutną bzdurą.

Grzegorz Braun na celowniku/fot. YouTube/Grzegorz Braun/kontrrewolucja.net

Informacja pojawiła się na prawy.pl dokładnie o 12 w tekście pt. „Czy Braun porzuci Narodowców i Korwina na rzecz Ruchu Prawdziwa Europa?”. Według serwisu, miało dojść do konfliktu o „jedynkę” na liście w Krakowie do uniowyborów.

– Okazuje się, że jeśli Grzegorz Braun, który osiągnął niezły wynik na prezydenta Gdańska nie dostanie pierwszego miejsca z Krakowa, to podobno jest już dogadany z Markiem Jurkiem i wspólnie z Prawicą RP i Ruchem Prawdziwa Europa, stworzą koalicję środowisk konserwatywno-katolickich do europarlamentu – czytamy w serwisie.

– Grzegorz Braun podobno „średnio” dobrze czuje się na scenie politycznej w towarzystwie chodzącego na proaborcyjne marsze Liroya, czy mającego bogate życie erotyczne Korwina. Z Krakowa chce startować Wiceprezes Partii KORWiN Konrad Berkowicz, który nie chce oddać Braunowi jedynki i na tym tle może dojść do rozpadu Konfederacji – dodaje portal.

Oprócz tego wrzucona jest narracja jakoby dzięki takiemu posunięciu lewicowa chadecja miała być „najsilniejszą konkurencją dla PiS-u po prawej stronie sceny politycznej”.

Okazuje się, że to wszystko wierutna bzdura.

– Zapytany o te doniesienia przez naszą redakcję Grzegorz Braun stanowczo je zdementował – informuje nczas.com. Przywołuje też podobne dementi ze strony wiceprezesa partii KORWiN Sławomira Mentzena. – Bzdura. Spędziłem dziś z nim [Grzegorzem Braunem – red.] cały dzień. Dowiedział się z Internetu, że opuszcza Konfederację – napisał Mentzen.

Warto też zauważyć, że portal ten najwyraźniej widzi w chadecji opcję prawicową i zachwala powstanie koalicji Piotrowskiego z Jurkiem „zjednoczonymi siłami polskiej prawicy, które idą razem naprawiać Europę”. Sojusz ten zaś portal określa mianem „trzech partii realnej prawicy”.

prawy.pl, nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Braun na celowniku fejkowej dezinformacji? Prawy.pl twierdzi, że Braun „dogadał się z Markiem Jurkiem”

  • Avatar
    14 marca 2019 at 11:59
    Permalink

    Ten pseudoprawicowy portal juz dawno przestal miec cokolwiek wspolnego z prawica, bedac tuba propagandpwa pisu a obecnie fasadowej pseudoopozycjo wyrezyserowanej przez samego Prezesa w postaci trojporozumienia Miroslaw Piotrowski- Jurek-Rydzyk ktore ma odebrac czesc glosow propolskiej koalicji jaka jest Konfederacja i sprawic by Pis ponownie wypchnal na margines polskich patriotow. Dzis dzwonilem do redaktora naczelnego ks. Halwy , bardzo metne sie tlumaczyl , kluczyl ze to on nie wiedzial i ze musial to PanMiksa wrzucic ale on kazal mu zdjac ten artykul skoro nie wiadomo czy z kims Miksa rozmawial. Wedlug okreslenia ksiedza narodowcy to dziadostwo kontrolowane przez sluzby. No coz pogratulowac spostrzegawczosci skoro wspiera typa ktory do niedawna byl czescia ukladu, dostal sie do europarlamentu przy poarciu PiSu i nie przeszkadzala mu proaborcyjna postawa od lat Kaczynskiego oraz poparcie dla demontazu polskie suwerennosci przez Pis. Nagle sie obudzil i zgrywa swietego majac poparcie politykujacych ksiezulkow w postaci biznesmena Rydzyka i niestety ks. Halwy ktorego kiedys cenilem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.