Braun: obecność wojsk USA może wywołać konflikt z Rosją

foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net
foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net

Zdaniem Grzegorza Brauna Polska daje się wmanewrować w grę między mocarstwami – Rosją i USA – co może mieć dla naszego kraju zgubne konsekwencje. Wśród tych Braun wymienia interwencję rosyjską jako odpowiedź na zwiększającą się liczbę amerykańskich wojsk w Polsce oraz coraz liczniejsza obecność obcych służb na terenie kraju.

W tekście zatytułowanym „Anakonda nadpełza. Czy możliwa jest obca interwencja w Polsce” Grzegorz Braun negatywnie ocenia działania związane m.in. z budową amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Tytuł nawiązuje do kryptonimu ćwiczeń z udziałem żołnierzy USA, odbywające się po raz kolejny w czerwcu. Zdaniem polityka swoisty pojedynek między Rosjanami a Amerykanami to „tylko gra w dobrego i złego policjanta, którą obaj wielcy a bezwzględni gracze uprawiają na użytek naiwnych Polaków teraz już wspólnie i w porozumieniu, w ramach zawartego w marcu paktu Ławrow-Kerry”. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie Braun ocenia jako spektakl, który „najwyraźniej doskonale spełnia aktualne potrzeby imperium: rozgrywanie polskiej karty w negocjacjach Waszyngtonu z Moskwą”.

Polityk ostrzega: jeśli uznamy, że działania obu państw nie są na pokaz, grozi nam jeszcze większe niebezpieczeństwo – deeskalacyjne działania Rosji. Najpewniej będzie to uderzenie niekonwencjonalną bronią o małym tonażu. Realnym zagrożeniem niezależnie od przyjętej wersji wydarzeń jest również zwiększająca się liczba przedstawicieli obcych wywiadów na terytorium Polski. Zdaniem Brauna „otwieranie Polski na oścież i na przestrzał dla obcych służb (wciąż jakoś nieanulowana ustawa 1066) i dla obcych wojsk (świeża nowela ustawowa legalizująca użycie ostrej amunicji przez żołnierzy obcych armii), to jest gotowa formuła prawna obcej interwencji”. Tym bardziej polityk dodaje, iż nie jest w stanie zrozumieć hurraoptymistycznego entuzjazmu ze strony zarówno prawicy, jak i lewicy na ten pomysł.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks