Breivik ubiega się o przedterminowe wyjście. „Jest do tego uprawniony”

Anders Breivik – właściwie Fjotolf Hansen – wystąpił o przedterminowe warunkowe zwolnienie z więzienia. Mason został skazany w sierpniu 2012 roku na 21 lat pozbawienia wolności bez możliwości wcześniejszego zwolnienia przed upływem 10 lat.

– Mój klient jest uprawniony do wystąpienia do sądu o ocenę, czy konieczny jest jego dalszy pobyt w więzieniu – powiedział obrońca masona Oystein Storrvik. Jak przekonuje, jego klient „odczuwa negatywne skutki trwającej prawie 10 lat izolacji”.

– Warunki, w jakich przebywa Breivik, nie zmieniły się zbytnio od czasu złożenia skargi o złe traktowanie. Tak zwane środki wyrównawcze przy tak długiej izolacji nie są skuteczne – dodał.

W rozmowie z „VG” adwokat powiedział, że terrorysta planuje ponownie pozwać państwo norweskie na podstawie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Wcześniej podał ją nieskutecznie do sądu w 2015 roku.

Anders Breivik dokonał dwa ataki terorrystyczne 22 lipca 2011 roku. Wówczas jeszcze członek masonerii skandynawskiej podłożył bombę pod rządowe budynki. Eksplozja przed siedzibą premiera zabiła 8 osób i zraniła kilkanaście innych.

Dwie godziny później Breivik zaczął strzelać z broni palnej do nieuzbrojonej młodzieżówki socjalistycznej na wyspie Utoya. Zabił 69 osób.

interia.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.