Watykan namawia Brytyjczyków do pozostania w UE

foto: Diliff, Licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Diliff, Licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

W ostatnim czasie wzmaga się światowa kampania na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Uczestnicy spotkania w Davos stwierdzili, że wyjście Brytyjczyków z UE zagraża zarówno Europie jak i samym Wyspiarzom. Przewidują, że decyzja o wyjściu z UE odbije się na rynkach światowych. O pozostanie Zjednoczonego Królestwa w UE zaapelował również Watykan. Do akcji przyłączył się także bank Goldman Sachs, który przeznaczył na kampanię przeciw „Brexit” miliony dolarów.

Sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, abp Paul Gallagher, powiedział w rozmowie ze stacją ITV, że ma nadzieję, iż Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej, ponieważ jej ewentualne wyjście bardzo osłabiłoby Europę. – Sądzę, że moglibyśmy postrzegać to jako coś, co nie prowadziłoby do wzmocnienia Europy – zauważył watykański hierarcha. – Stolica Apostolska uszanuje ostateczną decyzję Brytyjczyków – dodał arcybiskup.

Wywiad ukazał się już po oświadczeniu międzynarodowego banku inwestycyjnego z siedzibą w USA, Goldman Sachs, o tym, że przekaże sześciocyfrową sumę na kampanię przeciw wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Inne instytucje finansowe także wspierają tę akcję, jednak na razie zachowują anonimowość.

Brytyjskie władze zobowiązały się najpóźniej do 2017 roku przeprowadzić referendum w sprawie wyjścia z UE. Przeciwni opuszczeniu UE przez Brytyjczyków są m.in. wpływowi przedstawiciele światowej finansjery, w tym Goldman Sachs.

W 2014 Goldman Sachs wydał 700 tys. euro na lobbing w UE. Niemcy oskarżają przedstawicieli banku o pomoc Grecji w ukrywaniu rzeczywistego stanu zadłużenia, by ta mogła pozostać w strefie euro.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.