Brytyjscy posłowie powiedzieli „nie” eutanazji

W głosowaniu dotyczącym prawa o tzw. asystowanym samobójstwie większość członków Izby Gmin zagłosowała przeciwko. 330 parlamentarzystów sprzeciwiła się zmianie, która de facto oznaczałaby legalne zabijanie chorych. Jedynie 118 osób głosowało za możliwością takiej formy eutanazji.

Autorzy propozycji zmian w prawie chcieli, by na życzenie pacjenta oraz za zgodą sędziego i lekarzy, udostępniano mu śmiertelną dawkę leków, którą miałby zażyć. Rozwiązanie to miało dotyczyć chorych, którym diagnoza daje nie więcej, niż pół roku życia. Ostatecznie jednak posłowie zdecydowali, iż tzw. asystowane samobójstwo nie będzie legalne.

Przeciwko zmianom w prawie protestowali licznie przedstawiciele środowisk religijnych, medycznych oraz niepełnosprawni. – Życie i wszystko, co się z nim wiąże, jest darem od Boga – skomentowała decyzję Izby Gmin konserwatywna posłanka Caroline Spelman. Skrytykowała ona postępującą sekularyzacje społeczeństwa, która sprawia, iż seniorzy traktowani są w społeczeństwie jako niepotrzebny ciężar.

MGOT/christian.org.uk, anglia.today

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.