Dziennikarka Katie Hopkins oskarżona o mowę nienawiści

fb.com/Katie-Hopkins

Po tym, jak Katie Hopkins opublikowała mocne słowa na temat sytuacji, która doprowadziła do zamachów w Manchesterze, liberalne media oskarżyły ją o głoszenie nienawiści wobec muzułmanów. Angielka musiała zrezygnować z pracy, otrzymuje także liczne obraźliwe wiadomości, a miłośnicy multi-kulti zawiadomili policję o przestępstwie nienawiści.

42-letnia Hopkins od dawna uważana jest za kontrowersyjną postać, jednak dopiero po jej reakcji na manchesterskie zamachy Angielkę spotkały tak poważne kłopoty. Chodzi o dwa wpisy dziennikarki na Twitterze, które ukazały się po tragedii w Manchesterze. Pierwszy z nich zawierał sformułowanie „final solution” – zwrot ten oznacza w języku angielskim „ostateczne rozwiązanie”, termin używany w III Rzeszy na Holokaust. –  Nie bądźcie częścią tego problemu. Potrzebujemy ostatecznego rozwiązania – napisała Hopkins. Po tym, gdy wytknięto jej użycie zwrotu „final solution”, dziennikarka szybko usunęła post.

Kolejny wpis Angielki nawoływał do działania zapobiegającego kolejnym atakom. – Mężczyźni Zachodu, to są wasze żony, wasze córki, wasi synowie. Wstańcie, zażądajcie działania, nie zachowujcie się jak gdyby nigdy nic – napisała Hopkins.

Również te słowa uznano za mowę nienawiści. Lewicowi działacze zagrozili dziennikarce, że zgłoszą zawiadomienie do prokuratury – wkrótce spełnili swoje groźby. Wokół kobiety rozpętała się burza. Hopkins zaczęła otrzymywać wulgarne wiadomości, a także groźby. Uznano ją za nawołującą do nienawiści wobec muzułmanów. Ostatecznie kobietę przekonano do odejścia z radia, w którym pracowała. Rozgłośnia nie zwolniła Hopkins, lecz wszystko wskazuje na to, iż de facto zmuszono ją do rezygnacji ze stanowiska. 42-letnia Angielka nie straciła rezonu i nadal otwarcie krytykuje zarówno przyzwolenie na islamizacje, jak również akcję „We Stand United”, z której – jak określiła – terroryści tylko się śmieją i która czyni Brytyjczyków łatwiejszym celem. Hopkins wyraziła również rozczarowanie po przemówieniu premier Theresy May, w którym zabraknąć miało gniewu i konkretnych działań. Pochwaliła z kolei społeczność brytyjskich Sikhów, którzy sprzeciwiają się islamizacji.

dailywire.com, theguardian.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.