Burze i podtopienia w Wielkopolsce. W Poznaniu w 30 minut spadło więcej deszczu, niż średnio przez cały czerwiec, w Toruniu zablokowało ulicę i zalało podziemny parking, na wsiach wiatr zrywał dachy (WIDEO)

Choć w większości Polski jeszcze doświadczaliśmy upałów, w kilku regionach doszło już do ulewnych deszczy oraz burz. Opady deszczu były ogromne i spowodowały szkody. W najbliższych dniach deszcze i burze przejdą nad kolejnymi regionami.

W Poznaniu woda stanęła na ulicach, ponieważ studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody. Uniemożliwiło to m.in. jazdę tramwajów, które stanęły w miejscu. IMGW poinformowało, że w Poznaniu spadły 64 mm deszczu, co jest większą ilością, niż średnia ilość deszczu, jaki spada w tym mieście przez cały czerwiec.

Podtopione zostały katedra, pięć szpitali i galeria handlowa King Cross, w której przebywający ludzie zostali ewakuowani. W wyniku burzy zawalił się także dach hali sportowej w szkole na osiedlu Pod Lipami.

Nawałnica wyrządziła duże szkody w kilku częściach Wielkopolski. Ucierpieli m.in. mieszkańcy Gostynia, 70 km na południe od Poznania. Drogi były zalane tak bardzo, że samochody z ledwością poruszały się po nich. Z kolei w Biskupicach Zaborycznych wiatr zerwał dachy z kilku budynków gospodarczych.

Zalało również Toruń. Podobnie jak w Poznaniu, studzienki nie nadążały z usuwaniem wody z ulic, w efekcie czego te zostały zalane. Trasa pod wiaduktem na ul. Traugutta przez kilkadziesiąt minut była nieprzejezdna. Zalany został również podziemny parking w galerii Artium Copernicus.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.