Były milicjant otrzymał specjalną rentę od Morawieckiego. Będą kolejni?

Premier Mateusz Morawiecki/fot. Twitter Onet Wiadomości

Były milicjant kryminalny objęty tzw. ustawą dezubekizacyjną dostał od premiera Mateusza Morawieckiego specjalną rentę w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie. – Dziękuję za ten ludzki gest. Chcę wykorzystać ten moment, by zaapelować do władzy, żeby przyjrzała się losom także innych moich kolegów. Wielu ludzi tą ustawą zostało skrzywdzonych – powiedział w rozmowie z „Onetem” były milicjant.

Od wprowadzenia ustawy emerytura Wojciecha Raczuka wynosiła 854 zł. Teraz będzie otrzymywał rentę w wysokości 2,5 tys. zł przez co najmniej rok.

– Jestem wdzięczny i chcę podziękować premierowi za zwyczajny, ludzki gest – mówi „Onetowi” Wojciech Raczuk.

– Uważam, że to triumf sprawiedliwości. Jest jednak jeszcze wiele spraw do załatwienia. Wielu moich kolegów i koleżanek także zasługuje na sprawiedliwość. Zastosowano wobec nas odpowiedzialność zbiorową, co nie było w porządku. Sam będę robił wszystko, żeby państwo pochyliło się teraz nad losem innych. Będę walczył o zwrócenie im godności i należących się im emerytur – zapowiada.

Wcześniej wygrał w sądzie sprawę i otrzymał pełny zwrot odebranej emerytury. Według sądu, został potraktowany w sposób „rażąco niesprawiedliwy”.

Raczuk pracował w Wydziale Zabójstw, zajmował się ściganiem „przestępców i zabójców”. W 1982 roku uczestniczył w obławie na „Janosika”. Dostał wówczas sześć kul. – Byłem pewny, że to jest już mój koniec i że jestem załatwiony. Rzadko to mówię, ale pomyślałem sobie wtedy: „Boże, daj mi jeszcze pożyć z 10-15 minut” – mówił „Onetowi”.

Milicja dała mu potem pracę przy biurku, by doczekał emerytury za pieniądze podatnika. Pracował w ten sposób niecałe sześć miesięcy.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.