Były szef GIS znowu szczerze o tzw. pandemii. Pinkas: Wirus to głównie socjologia (WIDEO)

Były szef Sanepidu a obecnie doradca premiera ds. Covid-19 Jarosław Pinkas w RMF FM znowu pozwolił sobie na chwilę szczerości. Jak wyznał, „wirus to jest głównie socjologia”. Jest to zbieżne z jego starszą wypowiedzią, w której przyznał, że nakaz noszenia masek ma wywołać przede wszystkim efekt psychologiczny wśród ludzi, a nie chronić ich przed zakażeniem taką czy inną chorobą.

– To jest taka maseczka, która powoduje to, że myślę, że muszę zachować dystans, nie dotykać twarzy. Ta maseczka ma oczywiście także w jakiejś mierze, no nie w pełni oczywiście, zatrzymuje patogeny. Ale ta maseczka świadczy o tym, że jest pandemia – mówił we wrześniu Pinkas, wówczas będąc szefem Sanepidu.

Teraz ponowił swoje twierdzenia. W RMF FM redaktor Marcin Zaborski zapytał Pinkasa o jego wcześniejsze wypowiedzi z 30 stycznia ubiegłego roku.

-Ten wirus jest w tej chwili w Chinach. Mamy całkiem daleko do Chin. Mam nadzieję, że będziemy krajem wolnym od koronawirusa. Jestem optymistą. Znacznie większym problemem jest dla nas coroczna epidemie grypowa, która dotyka Polskę – mówił wówczas. – Pomyliłem się tak, jak wszyscy eksperci na całym świecie, ponieważ wtedy już było wiadomo, jaki to jest wirus, jaki ma genom. I 80 proc. tego wirusa to jest taki sam genom, jak wirusa SARS, z którym sobie świat poradził – odpowiedział teraz Jarosław Pinkas.

Dziennikarz przypomniał wówczas wypowiedź byłego szefa GIS z 1 lutego 2020 roku. – Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Polsce nie grozi żadna pandemia – przekonywał. Pinkas odpowiedział, że „nie ma zdolności profetycznych”. Zaborski wówczas spytał, „po co było mówić takie rzeczy”. To wywołało falę szczerości.

– Dlatego, że moim obowiązkiem w tamtym czasie i także teraz jest zachowanie daleko idącego spokoju, i pokazanie, że jesteśmy krajem, który jest sobie w stanie poradzić. Bo z tym wirusem można sobie poradzić tylko wtedy, kiedy zachowujemy spokój, mamy perspektywę, że ludzie będą rozsądni, ponieważ ten wirus, to już w tej chwili oczywiście wiemy, to jest głównie socjologia – wyznał były szef Sanepidu i doradca premiera ds. Covid-19 Jarosław Pinkas.

Aby ukazywać absurdy i kłamstwa wielkich tego świata, ponosimy pewne
koszty. KLIKNIJ TUTAJ i wesprzyj naszą misję. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– ECDC i cała Unia Europejska mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo. W tym samym czasie wszyscy eksperci w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie mówili dokładnie to samo – przyznał dalej.

Dalej Zaborski przypomniał zapewnienia Michała Dworczyka sprzed roku, że „jesteśmy przygotowani na koronawirusa, niezależnie od skali ewentualnych zachorowań”.

– Pan wie najlepiej, jak dobrze byliśmy przygotowani dokładnie rok temu. Np. jak były przygotowane służby sanitarne, które panu podlegały. Przecież wy nawet telefonów komórkowych nie mieliście w sanepidzie, panie profesorze – przypomniał dziennikarz, na co Pinkas odpowiedział, że chodziło o… przygotowanie „przede wszystkim mentalne”.

– To takie przygotowanie, że musimy sprostać. To przygotowanie polegające na tym, że nie jesteśmy od siania defetyzmu, tylko od robienia rzeczy ex tempore i szybkiego działania – powiedział Jarosław Pinkas.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.