Cejrowski o obiecankach Kaczyńskiego: Głupio powiedział i nieprawdziwie (WIDEO)

Wojciech Cejrowski w „Radiowym Przeglądzie Prasy” skrytykował Jarosława Kaczyńskiego. Przytoczone przez Andrzeja Rudnika słowa o „zapełnieniu człowiekowi kieszeni” określa jako „głupie i nieprawdziwe”

– Nadprezes zwany premierem, Jarosław Kaczyński odkrył tajemnicę życia prawie że. Wie pan jaką? Że jak człowiek ma puste kieszenie, to nie ma wolności. Ale my te puste kieszenie człowiekowi zapełnimy. I idzie fala rozdawnictwa rządowego. 1100 emerytura trzynasta, 500 na każde dziecko. Dla matek, które urodziły czwórkę dzieci emerytura najniższa krajowa itd. Mamy tyle pieniędzy, że się w głowie nie mieści. I z tego wniosek, że będziemy mieć pełne kieszenie i będziemy wolni – mówił Andrzej Rudnik.

– Fałszywa teza, że człowiek mający puste kieszenie nie jest wolny. Fałszywa teza. Dlatego właśnie Kościół katolicki w niektórych czy nawet w większości zakonów ma śluby ubóstwa. Zakonnicy nie mają nic. Zakon daje im różne rzeczy, ale oni nie mają nic. Mają kompletnie puste kieszenie – powiedział Wojciech Cejrowski.

– Pan Jezus wysyłał uczniów i mówił „nic nie zabierajcie. Żadnych toreb, żadnych ubrań, tam was ktoś wyżywi albo nie. Proszę nic nie mieć”. Bo właśnie przedmioty ograniczają bardzo często wolność człowieka. Tak jest skupiony na przedmiotach. Pan na przykład ma mieszkanie i kredyt. To jest ograniczenie wolności a nie jej uzyskanie. Nie mieszka pan u teściów, ale jest pan jakoś uwiązany tym mieszkaniem – stwierdził.

– Prezes nie ma racji ani ekonomicznie ani filozoficznie. Rozumiem z grubsza, co chciał powiedzieć, ale głupio powiedział i nieprawdziwie – podkreślił Cejrowski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.