Cejrowski wyjaśnia swoje podejście do Konfederacji. „Dlatego ja na nich nie głosuję” (WIDEO)

Wojciech Cejrowski wyjaśnił swoje podejście do Konfederacji. Wyraził uznanie dla Krzysztofa Bosaka oraz Grzegorza Brauna. Przy nim jednak zaznaczył pewne swoje obawy. Natomiast ostro skrytykował Janusza Korwin-Mikkego oraz jego stosunek do Rosji na podstawie wypowiedzi samego posła.

Swoje nagranie zaczął od Krzysztofa Bosaka.

– Bosaka bardzo lubię, szanuję mocno. Uważam, że bardzo wyrósł. Poznaliśmy się bardzo dawno temu, jak jeszcze był chłystkiem, ale miał dobrze w głowie poukładane i w głowie – moim zdaniem – dalej ma dobrze poukładane. Nie wiemy, czy się nie zepsuje – powiedział Wojciech Cejrowski.

Dodał, że „to jego ocena na podstawie tego, co było do tej pory”.

– Może się zepsuć albo jego mogą zepsuć. Bo przecież nie zostanie prezydentem sam, gdyby został. Tylko będzie jakiś gabinet. Może da się ograć, będą mu podkładali jakieś papiery pod ramieniem i on je podpisze, bo sam przecież niczego nie ogarnie, będzie się musiał opierać na jakichś doradcach – wyjaśnił.

Kolejnym politykiem jest Grzegorz Braun.

– Z Braunem mam problem taki, że przepięknie gada. Po polsku gada wybitnie i polszczyzny mu zazdroszczę. I układa tak długie zdania, tak długie wywody i się w nich nie gubi, że jest albo geniuszem, albo kuku – ocenił Cejrowski.

– I tego się boję. Jak Braun zaczyna opowiadać, to wszystko się składa. Tylko nikt tak spójnie nie mówi. Człowiek normalny się czasem kropnie, pomyli, zgubi we własnych wywodach. A jak ktoś nie ma ludzkich cech i nigdy się nie gubi, to mam podejrzenie, że geniusz albo kuku. A granica jest bardzo cieniutka. I może się zdarzyć, że dziś geniusz, a jutro kuku – dodał i zaznaczył, że „tacy ludzie wydają się być nierealni i niebezpieczni”.

– Poza tym w kilku kwestiach się nie zgadzam, ale mógłbym o nich zapomnieć – podkreślił.

– Natomiast trzeci jest Korwin. I z Korwinem jest problem taki […], że on stwierdził w imieniu Konfederacji, iż Konfederacja realizuje opcję promoskiewską – powiedział Wojciech Cejrowski.

– Kto mi nie wierzy – i ja sam nie dowierzałem rok temu, gdy to wybuchło – niech posłucha – dodał Cejrowski, załączając fragment programu Tomasza Sommera w NCzasTV.

W nagraniu rzeczywiście Janusz Korwin-Mikke potwierdza, że „my po prostu realizujemy opcję rosyjską”.

– W tym sensie rosyjską, że uważamy, że należy wykorzystać Rosję i mieć dobre stosunki z Rosją, nie ma sensu ich sobie psuć i być na pasku polityki amerykańskiej. Trzeba mieć wszystkie opcje otwarte, również rosyjską. I po prostu uważamy, że Rosja jest takim samym państwem, jak każde inne. Nie mamy żadnych uprzedzeń w stosunku do Rosji i tyle – mówił Korwin-Mikke.

– Czyli powiedział wprost, że Konfederacja realizuje opcję promoskiewską, bo jakąś trzeba sobie wybrać, itd. – stwierdził Cejrowski.

– Ja opcję promoskiewską uważam za bardzo niebezpieczny kierunek. Jakiekolwiek konszachty z Ruskimi. Rosja jest śmiertelnym zagrożeniem dla Polski i Polaków – oznajmił.

– Nie mogę uważać za bezpieczną opcję kogoś, kto chce realizować politykę promoskiewską. Uważam, że to jest ze strony Korwina nie wredne, czy że jest „ruskim agentem”. Tego nie wiem po prostu. Nie wydaje mi się. Sądzę, że jest po prostu takim fantastą. […] Jeżeli ktoś się nie brzydzi wrzucić ruskiej karty albo – nie daj Boże! – uważa na poważnie, że Ruscy mogliby kiedykolwiek być opcją dla Polski… – mówił Cejrowski.

– Dlatego właśnie ja na Konfederację nie głosuję – zadeklarował.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.