Cenzura TVP zaprezentowana w liczbach. Tyle razy zapraszano do studia członków ogólnopolskich komitetów tylko w ciągu ostatniego miesiąca

Do TVP zapraszano w ciągu ostatniego miesiąca 174 razy członków PiS, 69 razy PSL, 45 razy KO i 26 razy SLD. Przedstawiciele KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – mimo, że ta jest jednym z pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych – nie zostali zaproszeni ani razu. Prawicowe ugrupowanie złożyło skargę do TVP i PR.

– 0 (słownie: ZERO) – tyle razy w ciągu ostatniego miesiąca kandydaci Konfederacji zostali zaproszeni do programów TVP1, TVP2 i TVP Info. Tak w praktyce wygląda lęk PiS przed naszą propolską koalicją – jedna wielka blokada w TVP – ujawnia Konfederacja.

– Jesteśmy jednym z pięciu komitetów ogólnopolskich, a zabrania nam się wypowiadać i reprezentować swoich wyborców. To jest telewizja publiczna?! To jedna wielka tuba propagandowa PiS, gdzie uprawia się komunistyczną propagandę sukcesu na rzecz partii rządzącej, a Konfederację atakuje się kłamstwami, manipulacjami i cenzurą. My w odpowiedzi pokazujemy fakty – dodaje prawicowa koalicja.

– Dla porównania pozostałe komitety wyborcze: PiS – 174 razy; PSL – 69 razy; Koalicja Obywatelska – 45 razy; SLD- 26 razy – wyliczono.

– Złożyliśmy już do TVP i Polskiego Radia oficjalne skargi i wnioski o przyznanie nam czasu antenowego – dość cenzurowania Konfederacji – apeluje prawicowe ugrupowanie.

Przypominamy, że Samuel Pereira, szef portalu TVP Info w czwartek przekonywał, że „Konfederacja jest pokazywana”. – Małych komitetów jest mnóstwo, niemożliwym byłoby pokazać wszystkie – twierdził.

Ciekawe jednak, że nie zaprasza się ogólnopolskiego KW Konfederacja rzekomo z powodu „braku czasu”, ale jednocześnie czas znajduje się m.in. na pokazywanie posła Marka Jakubiaka atakującego Konfederację i pytanego o nią, choć on sam do niej już nie należy i przewodzi marginalnemu ugrupowaniu Federacja dla Rzeczypospolitej.

Wygląda na to, że cenzura w TVP przebija kolejne nieznane wcześniej poziomy, także z czasów rządu PO.

facebook.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.