Cóż za hipokryzja! PiS zmienia 1,5 miesiąca przed wyborami zasady głosowania, a sami zaskarżali zmianę 3 miesiące przed. W sprawę zamieszany był obecny prezydent

Rządowa machina propagandowa już próbuje przekonywać, że nocna zmiana kodeksu wyborczego jest legalna i wspaniała. Eksperci przypominają jednak hipokryzję PiS. Bowiem sam Lech Kaczyński zaskarżał decyzję o zmianach, które wprowadzono na dłuższy okres przed wyborami. Mało tego – reprezentował go… Andrzej Duda – obecny prezydent, a wówczas prezydencki minister.

– Rok 2009. Platforma zmienia ordynację do PE na mniej niż 6 miesięcy przed wyborami (np. rozszerzając głosowanie na dwa dni). Trybunał Konstytucyjny wyrokiem Kp 3/09 uznaje zmianę za zgodną z Konstytucją. Czyżbyśmy wtedy przeoczyli zamach stanu? – pisze poseł PiS Marcin Horała.

Tę oczywistą oraz bezczelną manipulację szybko obalili eksperci.

– Lech Kaczyński wstrzymał wtedy wejście w życie niekonstytucyjnej zmiany! Skierował ustawę do TK. TK orzekł, że zmiana sama w sobie nie narusza konstytucji, ale jej wdrożenie na 3 miesiące przed wyborami było z konstytucją sprzeczne – przypomina prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Wspomniał o tym również dziennikarz Michał Szułdrzyński, kończąc apelem, by poseł „nie dezinformował”. Niestety, zapewne nie posłucha, gdyż ta władza właśnie w tym się specjalizuje.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.