Czary mary! Władza ogłasza, że szczepienia nie będą potrzebne do zniesienia restrykcji, które znikną lada moment. Kilka dni temu mówiono o jesieni jako szczycie zachorowań

Wicepremier Jacek Sasin w „Gościu Wydarzeń” w Polsat News powiedział, że w Polsce nie mamy teraz stanu epidemii tylko „ograniczenia, które są luzowane”. Zapowiedział też, że „w ciągu kilku dni” zniknie większość z restrykcji. Tymczasem jeszcze kilka dni temu minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał szczyt zachorowań za kilka miesięcy.

– Nie, mamy w tej chwili ograniczenia, które są luzowane – powiedział wczoraj wieczorem Jacek Sasin na uwagę dziennikarza Bogdana Rymanowskiego, że jest obecnie stan epidemii.

– Jeśli poradziliśmy sobie z walką z epidemią, w sytuacji, kiedy rzeczywiście tych ograniczeń było znacznie więcej, a poradziliśmy sobie, bo są specjalne przepisy, specjalna ustawa, która o tym mówi, to tym bardziej jesteśmy sobie w stanie poradzić z epidemią teraz, kiedy już nauczyliśmy się z nią żyć i walczyć, kiedy możemy tak bardzo luzować ograniczenia – przekonywał Sasin.

– Za chwilę, za kilka dni, większość ograniczeń będzie zlikwidowana – zapowiedział wicepremier.

Tymczasem w piątek w tej samej stacji minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał, ze „nadal jesteśmy w tendencji wzrostowej koronawirusa”, choć „ta tendencja jest znacznie mniejsza niż przewidywaliśmy”. Zapowiadał też szczyt zachorowań „na jesieni”. Około tydzień wcześniej zaś twierdził, że „z tą epidemią będziemy żyć co najmniej półtora roku, jak nie dłużej”, „dopóki nie zaszczepimy się wszyscy na koronawirusa”.

Czyżby więc w „magiczny” sposób model rządowy uległ zmianie?

polsatnews.pl, tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

68 thoughts on “Czary mary! Władza ogłasza, że szczepienia nie będą potrzebne do zniesienia restrykcji, które znikną lada moment. Kilka dni temu mówiono o jesieni jako szczycie zachorowań

 • Avatar
  27 kwietnia 2020 at 15:22
  Permalink

  to są oszuści i psychopaci chorzy na władzę. Zmiana poglądów co 3 minuty, ciekawe dlaczego. Czy tak szybko zmieniają się preferencje tego kto im płaci? Zrobili z nas wszystkich ogłupionych niewolników, a tym którzy od początku mówią, że to ściema to wręcz grozili i rąbali kary (za brak maseczki, za wyjście, za bycie w ogóle). rozwalili więzi społeczne i rodzinne. Rozwalili rzemiosło i usługi. cała ta tarcza to o kant stołu potłuc. Mają swoje układy biznesowe, z których ciągną kasę nawet w sytuacji takiej jak teraz, a może właśnie dlatego, że jest taka sytuacja, która sami wykreowali.
  Ludzie pora na zmiany. Może te wybory was obudzą. Popierałam Dudę i wiązałam z nim wielkie nadzieje, ale jego postawa w ostatnim miesiącu i ta głowa w piasku, skreślają go całkowicie w moich oczach.
  I jak się teraz Panowie wytłumaczycie?
  Co zrobicie z tłumami tych ogłupionych ludzi?
  Wy panowie już WON!!!

  Reply
  • Avatar
   27 kwietnia 2020 at 23:55
   Permalink

   Realizują wytyczne WHO. A WHO to organizacja koncernów medycznych, farmaceutycznych i szczepionkowych. Won koncernom ograniczającym konkurencję w medycynie! Won sługusom jedynie słusznych (bo przynoszących ogromne zyski) obowiązkowych i bezsensownych procedur!

   Reply
   • Avatar
    28 kwietnia 2020 at 00:19
    Permalink

    Ech, tylko proszę rozróżnić, że szczyt epidemii to nie to samo co koniec epidemii. Tak, szczyt epidemii u nas na jesieni, a życie z trwającą ciągle epidemią przez 1,5roku wcale się nie wykluczają.

    Reply
    • Avatar
     28 kwietnia 2020 at 19:45
     Permalink

     Zastanów się co piszesz! I myśl trochę

     Reply
    • Avatar
     28 kwietnia 2020 at 22:01
     Permalink

     Robienie testów testem który nie jest do diagnozowania swirusa sam producent testów podaje na ulotce że się do tego nie nadają to jak można stwierdzić że ktoś ma korona swirusa ludzie to zwykła grypa potkrecona medialnie

     Reply
    • Avatar
     29 kwietnia 2020 at 16:21
     Permalink

     WHO ,ONZ Monsanto .Bajer niemiecka firma ,Farmacja.wszystko to należy pod jednego dyrektora Billa Gejca diabeła.

     Reply
    • Avatar
     30 kwietnia 2020 at 16:50
     Permalink

     siedz zatem baranku w chałupie do konca zycia…

     Reply
    • Avatar
     13 maja 2020 at 19:10
     Permalink

     Szczyt epidemii na jesieni,jak co roku,przyjdzie fala przeziebień i będzie podciągnięta pod koronawirusa.Dziwne jest epidemia a ludzi mniej umiera niż w zeszłych latach.Nagłe uzdrowienia,cud??? O co w tym biega???..

     Reply
   • Avatar
    28 kwietnia 2020 at 10:54
    Permalink

    Coś kombinują. Przy tak wielkim wsparciu Chabad Lubawicz, uważają,że mogą wszystko. Ojciec Dyrektor też już długo nie porządzi, jedno misja dobiegła końca. Jony Daniels na pewno ma już jakiegoś następcę w zanadrzu.

    Reply
    • Avatar
     28 kwietnia 2020 at 12:27
     Permalink

     Z tego Radia, postał tylko wspomnień czar. Teraz, to już żadna strata.

     Reply
     • Avatar
      28 kwietnia 2020 at 13:59
      Permalink

      Chyba widzą że to już nie przelewki.😀

   • Avatar
    14 maja 2020 at 01:07
    Permalink

    Dajcie spokój jakie zagrożenie, w Szwecji i Brazylii nie było żadnych ograniczeń i ich śmiertelność nie różni się o poprzednich lat. U nas też nie …
    Jeśli ktoś się boi to niech nosi maskę albo nie wychodzi z domu! Inni chcą w miarę normalnie żyć!
    Chyba, że pan Sz ma jakieś tajne informacje o tym co nas czeka ze źródła od samego Billa Killa…

    Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 07:31
   Permalink

   Nie zrobili. To społeczeństwo dało sobie wejść na głowę. Dla społeczeństwa był najważniejszy konsumpcjonizm i zmęczenie przed telewizorem. I sami. Na własne życzenie ugotowali się jak żeby. Nikt. Ale to nikt tym kretynom nie daje władzy po za społeczeństwem co w ciszy siedzi I gapi się w telefon. A co do czego to jak baran nosi maskę, nie czytając nawet tych tandetnych ustaw w których pisze jak byk że masek nosić nie trzeba było. Zimbardo zrobił eksperyment. Teraz to się powiela. Ale na wielką skalę. Ludzie to tępe masa narzwkajaca na władze nie chce za nic w tym zmienić. Społeczeństwo lubi jak się nich myśli i robi. Nawet jak idą w przepaść. O tyle jest fajnie że idą razem. To co tam

   Reply
   • Avatar
    28 kwietnia 2020 at 21:34
    Permalink

    Panie Dawidzie pisze Pan prawdę ale robi Pan dużo błędow . Warto, zanim się kliknie przycisk wyślij, sprawdzić tekst i go poprawić. np.: „ugotowali się jak żeby” Niechlujstwo językowe nieuwiarygodnia.

    Reply
    • Avatar
     2 maja 2020 at 22:06
     Permalink

     anonim czepia się rzeczy nieistotnej

     Reply
   • Avatar
    28 kwietnia 2020 at 22:03
    Permalink

    Robienie testów testem który nie jest do diagnozowania swirusa sam producent testów podaje na ulotce że się do tego nie nadają to jak można stwierdzić że ktoś ma korona swirusa ludzie to zwykła grypa potkrecona medialnie

    Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 12:21
   Permalink

   Brawo, podpisuję się pod całością

   Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 14:38
   Permalink

   Dokładnie…. idioci…

   Reply
   • Avatar
    29 kwietnia 2020 at 10:13
    Permalink

    Teraz jak siedzenie przed telewizorem na dupie znudziło się!!!To wielkie protesty chcecie robić może być za późno

    Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 21:44
   Permalink

   Ja również mocno popierałam Dudę.. do chwili podpisania przez niego niebezpiecznych dla społeczeństwa ustaw np. w skrócie: GMO, obowiązkowe szczepienia w „pewnych sytuacjach”, zaklepanie 5G bez wnikliwemu przyjrzeniu się tej technologii. Mojego głosu nie dostanie!

   Reply
  • Avatar
   30 kwietnia 2020 at 04:11
   Permalink

   Popatrzcie się na te nabrzmiałe od wódy mordy. Przecież Ci ludzie nawet się już z tym nie kryją, że robią sobie z Polaków jaja. Proponuję aby cały rząd w pierwszej kolejności, na oczach widzów jak już będzie ta szczepionka, której nigdy nie będzie zastszepił się. Jeden po drugim- gęsiego. Potem swoje żony, dzieci i rodziców, najbliższych. Niech dadzą przykład wszystkim jak na własne życzenie odbierają sobie życie !!!!!!

   Reply
  • Avatar
   2 maja 2020 at 13:38
   Permalink

   Czy uważasz,że ta czy inna władza w Polsce coś zmieni ??? Sztab dowodzenia jest hen, tysiące kilometrów od nas ; pomyśl co zrobili z premierem Wielkiej Brytanii.. A gdyby u nas zmieniono na stan wyjątkowy to miliardy dolarów musiałaby płacić Polska w ramach odszkodowania dla tych koncernów i kapitalowi wiadomego pochodzenia. To jest właśnie polityka!!!

   Reply
  • Avatar
   10 maja 2020 at 15:48
   Permalink

   Tym panom już dziękuję,dość nas wystraszyli.szczepienia na przymus,inaczej nas wykluczą ze społeczeństwa,komu służycie,panowie,bo na pewno nie Polakom

   Reply
 • Avatar
  27 kwietnia 2020 at 21:52
  Permalink

  Zrobią wszystko co rozkaże ich Pan wszechmogący Bill Gates

  Reply
 • Avatar
  27 kwietnia 2020 at 22:59
  Permalink

  Zgadzam sie z pania całkowicie. To są debile i sQrwiele…robią co chcą…zaraz nie bedziemy miec pieniedzy jak padnie bezrobocie,bo sam jestem na bezrobociu…od 12 grudnia do teraz…
  Trzeba sie zbuntowac przeciwko władzy i wyjść na ulice BEZ MASECZKI z otwartą gębą i zrobic awanture…PROSTEST…ze sobie virusa wymyslili,i sieją panike ze „TYLE LUDZI NIBY UMARŁO”
  GOOOWNO PRAWDA…nikt nie umarł,sieją panike ze niby sa zarazeni, tez gowno prawda…
  Trzeba zejsc na ZIEMIE i nie pozwolic soba manipulowac. To są kretyni i HUJE… niech wypie…

  Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 14:32
   Permalink

   I po co? Żeby dostać w najlepszym wypadku z armatki wodnej? Spokojnie. Można przeprowadzic przewrót pokojowo, bez ofiar. Wystarczy nie głosować na żadne z bandy pomagdalenkowej. Uprzedzę pytanie. Bosak teraz, Konfederacja do Sejmowych.

   Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 21:35
   Permalink

   Tak Tak, Patrząc na Twój poziom to się nie dziwię, z czytaniem prawdopodobnie ledwo sobie radzisz, więc o pisaniu radzę zapomnij. Niestety przesadzanie występuje po obu stronach i to jest problem. Wśród ludzi są idioci i wśród rządzących również.

   Reply
 • Avatar
  27 kwietnia 2020 at 23:02
  Permalink

  Jak dlaczego zmieniają zdanie?Bo zaraz wyjdzie na światło dzienne ,że Covid 19 to oszustwo…A to wypłynie lada dzień…

  Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 01:43
   Permalink

   Otóż to, COVID 19 to OSZUSTWO, w które ludzie na świeczniku i wirusolodzy również się wkręcili, więc od jutra może wreszcie zaczną się budzić i znosić te głupie restrykcje. Już wiemy o planach Billa Gatesa…

   Reply
   • Avatar
    28 kwietnia 2020 at 07:51
    Permalink

    No dobra. Jasne już ze oszustwo. Ale to co było w Chinach to czym to było… W takim razie?

    Reply
    • Avatar
     28 kwietnia 2020 at 11:10
     Permalink

     To była taka sama ściema, jak i ta u nas. Media wszystko pokażą tak, żeby wyglądało, jak prawdziwe i budziło grozę.

     Reply
    • Avatar
     28 kwietnia 2020 at 21:43
     Permalink

     Podobno koronawirus się pojawia wtedy kiedy sa właczane nadajniki 5G które stukrotnie przekraczają dopuszczalne normy promieniowania. To promieniowanie powoduje ze nasze organizmy przestają wymieniac dwutlenek wegla na tlen i w ten sposób wystepuje efekt nagłej duszności, duszenia się. ponadto wtedy podłacza się tych chorych do respiratorów, które pod ciśnieniem wprowadzają tlen do płuc, które i tak nie sa w stanie wchłonąć owego tlenu, nastepuje wiec rozerwanie płuc i natychmiastowy zgon.
     W dokumencie który przegłosowano w Sejmie tzw II tarczy osłonowej zostało dane inwestorom 5G przyzwolenie na montowanie tych anten bez opinii społecznej i bez zbadania wpływu 5G na organizmy zywe.

     Reply
     • Avatar
      8 maja 2020 at 13:52
      Permalink

      Myślę identycznie!

  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 18:19
   Permalink

   Covid19 to egzosomy z 5G zatrucie od pola elektromagnetycznego obumarcie komórek tysiące ludzi zachoruje na choroby radiacyjne i umrzemy, nie podpisywać umów na szybszy internet i likwidować. Stacje. Bezprzewodowe ludzie w chalupach a oni stawiali maszty od których teraz zaczną ludzie umierać i to będzie ten virus niby

   Reply
   • Avatar
    8 maja 2020 at 05:06
    Permalink

    Lakai to lanie w banie, pomysl

    Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 19:33
   Permalink

   Dlatego, że upadną banki i będzie głód, bo ludzie zostaną bez niczego! Ażeby jeszcze było mało lada chwila może być rozbłysk słoneczny na tyle potężny, że świat zostanie wyłączony z elektroniki. To już nie przelewki!

   Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 09:16
   Permalink

   Co jak co,ale my zwykli Kowalscy na to pozwoliliśmy swoją biernoscia,ludzie są tępi,nie chce im się edukować,myśleć,poznać dwoje podstawowe prawa :-!,jadą ślepo jak cmy do światła,i wiecie co,Ci wszyscy co tak ślepo ufają rudemu powinni się jako pierwsi na ochotnika zaszczepić!!!!!!.

   Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 01:22
  Permalink

  Dostali groźbę pozwu od Stop NOP, to nie z własnej woli :)

  Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 21:24
   Permalink

   Powiem tak. Byłam u lekarza w listopadzie ( końcówka). Nie miałam kaszlu. Miałam gorączkę, ból mięśni. Okazało się że mam zapalenie płuc. Pytam lekarza jak to nie mam kaszlu, trudności w oddychaniu. Odpowiedział że panuje nowy wirus prawdopodobnie coś z grupą związany tylko atakuje płuca i że go cały czas badają. Fakt parę dni przeleżałam plackiem bo nie miałam siły się ruszyć. Lekarz mi nic nie przepisał. Stwierdził siedzieć w domu, samo przejdzie. Więc jestem pewna że to jest poprostu rozdmuchane., żeby zniewolić ludzi. Tym bardziej że mam choroby współistniejące. Maseczki tylko zaburzają nasz układ odpornościowy

   Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 04:45
  Permalink

  A ja czuje ,ze to Trump pogrozil Dudzie za to , co robia z narodem i zaraz po tym otworzyli wejscie do lasow czy to nie dziwne?

  Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 09:24
   Permalink

   MASONERIA W POLSCE I TYLE W TEMACIE.
   DZIĘKUJĘ 💪💪💪💪💪🇵🇱

   Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 05:22
  Permalink

  Władza polega na wyrafinowanym kłamstwie i manipulacji oraz motywach odwrócenia odwagi

  Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 07:32
  Permalink

  Nie zrobili. To społeczeństwo dało sobie wejść na głowę. Dla społeczeństwa był najważniejszy konsumpcjonizm i zmęczenie przed telewizorem. I sami. Na własne życzenie ugotowali się jak żeby. Nikt. Ale to nikt tym kretynom nie daje władzy po za społeczeństwem co w ciszy siedzi I gapi się w telefon. A co do czego to jak baran nosi maskę, nie czytając nawet tych tandetnych ustaw w których pisze jak byk że masek nosić nie trzeba było. Zimbardo zrobił eksperyment. Teraz to się powiela. Ale na wielką skalę. Ludzie to tępe masa narzwkajaca na władze nie chce za nic w tym zmienić. Społeczeństwo lubi jak się nich myśli i robi. Nawet jak idą w przepaść. O tyle jest fajnie że idą razem. To co tam

  Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 07:54
  Permalink

  No dobra. Jasne już ze oszustwo. Ale to co było w Chinach to czym to było… W takim razie?

  Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 08:19
  Permalink

  Kontrrewolucja.net – to nie fair. Stosujecie zbyt dowolną interpretację wypowiedzi J.Sasina więc rozumiem dlaczego nie załączyliscie linka do jej odsłuchania. Jedno krótkie zdanie o zniesieniu restrykcji i ani słowa o szczepieniach, które zamieściliscie w tytule. Jaki jest tego wynik? Jesteście niewiarygodni. Dla mnie na długo. Nie biorę Was już na poważnie i nie czytam. To juz prawie jak fake newsy. Brak słów.

  Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 09:01
  Permalink

  To niby skąd tyle zgonów?
  Na niby umarli?

  Reply
  • Avatar
   28 kwietnia 2020 at 09:40
   Permalink

   A na raka nikt teraz już nie umiera i inne choroby ,,, tylko wirusa,,, wszystkie zgony pod jedną chorobę ,, z tego tyle jest zmarłycie……….. gdzie podają liczbę innych zgonów …nigdzie

   Reply
  • Avatar
   29 kwietnia 2020 at 22:16
   Permalink

   Większość umarła na tzw choroby współistniejące, jednakże zaliczają zgony na kotto wirusa.
   W tv nawet mówił jeden doktorek, że w ostatnim czasie zanotowali duży spadek (50 do 80%) zgonów z powodu zawału serca. Takie coś tylko potwierdza powyższe.

   Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 09:15
  Permalink

  Co jak co,ale my zwykli Kowalscy na to pozwoliliśmy swoją biernoscia,ludzie są tępi,nie chce im się edukować,myśleć,poznać dwoje podstawowe prawa :-!,jadą ślepo jak cmy do światła,i wiecie co,Ci wszyscy co tak ślepo ufają rudemu powinni się jako pierwsi na ochotnika zaszczepić!!!!!!.

  Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 09:30
  Permalink

  Wciskną nam szczepionki najgorsze zło i będą je testować. Skąd teraz mają kasę na tzw tarczę kto ich sponsoruje. Firmy nie odprowadzają podatków A rząd rozdaje na prawo i lewo? Zdrajcy nami rządzą!Ludzie obudzcie się!

  Reply
  • Avatar
   30 kwietnia 2020 at 15:14
   Permalink

   Bo model postępowania tych oszołomów jest dopasowany akurat do bieżącej potrzeby, odpowiadającej ich rządom.
   Ta szopka powinna być dawno zakończona. Wypuśccie ludzi, dajcie żyć, czy do rządzących dociera że obywatele dawno sie w tej sciemie połapali?

   Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 11:34
  Permalink

  Przerazili się organizowanymi już na początek maja manifestacjami i strajkami. 😂😂😂

  Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 13:52
  Permalink

  Niech zniosą w końcu obowiązek tych kretyńskich masek zanim naprawdę się wszyscy pochorują !

  Reply
 • Avatar
  28 kwietnia 2020 at 15:17
  Permalink

  To jest celowa manipulacja międzynarodowa. Jest to zapowiedziane nawet w rytualnych występach Madonny i innych. Dalej może być jeszcze gorzej; usprawiedliwione ludobójstwo i..Armagedon zapisany nie tylko w Biblii

  Reply
 • Avatar
  30 kwietnia 2020 at 16:34
  Permalink

  Nie od dziś wiadome,że nie ma żadnego koronawirusa… gdyby był tak zaraźliwy, połowa ludności by nie żyła. gdyby był tak groźny- nie bylibyśmy w stanie się ustrzec w takim codziennym życiu. Jedno jest pewne- ktos nieźle nas robi w konia. idealnie kieruje się ludźmi zastraszonymi, zagonionymi w „kozi róg”. Pozamykali w domach- nie wiemy więc, co tak naprawdę dzieje się dookoła. I o to im chodzi. Mandaty? Tego się boimy i tym sposobem rządzący przeforsują wszystko, co tylko im się spodoba.

  Reply
 • Avatar
  3 maja 2020 at 12:06
  Permalink

  ehhh spiskowcy jak wy to lubicie

  Reply
 • Avatar
  9 maja 2020 at 16:15
  Permalink

  Proszę mi pokazać osobę która umarła na koronawirusa

  Reply
 • Avatar
  9 maja 2020 at 21:52
  Permalink

  Ludzie! Dzięki, że piszecie jak normalni. Byłam wcześniej na Wyborczej i tam jeden kołek napisał, że Dobrze Polacy chodzą w maskach, a ci bez mózgu bez. Wiem, że większość chodzi w maskach tylko z obawy przed mandatem, ale jednak jest tez spora cześć takich co wierzą w tą ściemę i się boją. Mnie się nie mieści w głowie, z etyle ludzie dało się wkręcić.

  Reply
 • Avatar
  15 maja 2020 at 22:45
  Permalink

  Wam to naprawdę nikt niczym nie dogodził! Mniej ludzi umiera źle, mniejsza zachorowalność źle, noś maseczki źle, nie noś źle! To jest na zasadzie jak mecze oglądacie i każdy wtedy jest trenerem podaj mu, co mówiłem żebyś mu podał buhhaha komu dla telewizora? Jakby pizneło tak jak w USA lub Włoszech to by było za mało robili! Ale prawda jest taka że ludzie zaczęli bardziej dbać o higienę i możliwe że sezon grypy na jesień będzie o wiele łagodniejszy niż zazwyczaj! Ja tam nie uważam że mam rozwalone kontakty społeczne mimo tego że spotkania odbywały się inaczej niż zwykle. Jak zniosą restrykcje zrobi się grila tylko za uszami coś zostanie i nie gumki od maseczki A np picie z własnego kieliszka czy nie kaszlenie na kogoś, bo przed tym wszystkim ludziom to zazwyczaj nie przeszkadzało.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.