Czy minister Szumowski rzuca kostką i losuje, co mówić o koronawirusie? Wczoraj w Polsacie straszył, a dzisiaj w Radiu Łódź mówi, że epidemia właściwie się kończy

Dopiero co straszył powrotem epidemii i restrykcji, dziś ogłasza, że epidemia wygasa. Łukasz Szumowski znowu zaskakuje.

– Opinia, że w większości kraju epidemia koronawirusa powoli się kończy, jest uzasadniona – powiedział dziś minister Łukasz Szumowski w „Rozmowie Dnia” w Radiu Łódź i TVP3 Łódź. Przypominamy, że dosłownie wczoraj straszył, że „jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku”.

Choć liczby przedstawiane jako „nowi zakażeni” podawane przez samo Ministerstwo Zdrowia są praktycznie na tym samym poziomie od wielu dni, twierdzi, że liczba zakażeń spada. Powołał się przy tym na badania osób wyjeżdżających do sanatoriów.

– To poniżej 2 promili, co pokazuje, że aktywnego wirusa, którego – mówiąc kolokwialnie – możemy złapać na ulicy, jest coraz mniej. Wypowiedź konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych prof. Andrzeja Horbana, że w większości kraju ta epidemia się powoli kończy, jest uzasadniona – przekonywał.

Powiedział również, że nie zanotowano większej ilości zakażeń po wyborach. Mimo tego „zawsze trzeba podchodzić z pokorą i dużą dozą ostrożności”.

nczas.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.